| KIttyeu_6222 a întrebat:

Ati simtit vreodata gelozia adevarata, adica sa vedeti persoana de care va place, in bratele altcuiva si sa nu puteti face nimic? Daca da, cum v-ati simtit(vreau sa compar cu ce am simtit eu)? E trist, si vreau sa vad daca am avut o reactie normalahappy. fundita pentru cel mai sincer raspunstongue

Răspuns Câştigător
| Roxysad a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie.Deodata am vazut baiatul care imi placea in bratele celei mai bune prietene in clasa. Ei radeau se distrau (cu toate ca amandoi stiau ca il plac). Mam simtit tradata si am iesit din clasa cat am putut de repede incercand sa-mi vars furia pe toata lumea si am inceput sa plang dupa care am intrebat-o daca sunt impreuna (cred ca vroia sa-mi faca in ciuda ) si a zis ca doar sunt prieteni buni.

12 răspunsuri:
| cOnTexT a răspuns:

Te simti tradat/a, in cazul meu daca as fi cu persoana respectiva si ar fi in bratele la altu in fata mea laughing ar iesi naspa... E greu sa fii zodia leu ca baiat laughing

| User a răspuns:

As da fuga pana la magazinul de topoare si tarnacoape din colt.

| DjRocky a răspuns:

Eu sincer am patit chestia asta si stiu ca e foarte naspha si eu am reactionat intr-un fel cam urat, puteam sa ii fac foarte multe probleme daca vroia si asa id ei a ramas la mine si ii fac probleme

| Kylexy a răspuns:

Pai normal ca e trist pentru ca in adancul inimi inca o mai iubesti mai ales daca ai stat cu ea o perioada buna de timp dar cum sa iti spun roata se intoarce candva poate baiatul care e acum cu fosta ta iubita e doar un trofeu inima ei pentru el si va suferi ea mai mult ca tine

| ghineanamaria a răspuns:

Draga KIttyeu am simtit asa ceva. E foarte greu sa vezi cum o persoana iubita sau chiar iubitul/iubita se afla in bratele alcuiva sau se saruta cu altcineva)Eu cand mi-am vazut fostul iubit sarutandu-se cu alta fata imi venea sa ii strang de gat (fata cu care s-a sarutat era cea mai buna prietena a mea). Stiam ca nu mai e iubitul meu dar... nu stiu ce m-a impins sa fiu asa geloasa.

| doinitza12 a răspuns:

Pai nu am patit-o dar sa fii fost in locul tau precis o luau la moaca amindoi

| roxydulkica a răspuns:

Si eu am simtit acest lucru. Eram pe strada. Si cand i-am vazut m-am intristat. Si am mers mai departe. Pentru ca nu stiu daca ma place, ea stie ca eu o plac. Dar si acum eu o plac si nu pot schimba asta. big grinbig grinbig grinbig grin

| Xonia a răspuns:

Pentru mine a fost o dezamagire totala.
Eram in clasa a 6 si o prietena m-a pus sa ma duc cu ea la intalnire(prima intalnire cu baiatul acela)si nici nu ma interesa cum il chema, cine era. Iar cand am ajuns acolo, surpriza, era baiatul de care imi placea mie.Greu m-am abtinut sa nu plang, mai ales ca am stat cu ei vreo jumatate de ora.
A fost urat de totlaughing

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Băiatul pe care îl iubesc mi-a spus că nu-i genul de băiat care să se afişeze în public/Dar s-a afişat în văzul tuturor sărutând-o pe cea mai mare t... ă/Cum m-am simţit eu atunci e lesne de înţeles/Dar nu am putut face nimic/Pur şi simplu simţeam că am mâinile legate/Şi faptele nu-ţi mai au rostul...

| Razvan a răspuns:

Gelozia mea a fost inutila.Acum,privind inapoi imi dau seama ca unele lucruri pur si simplu sunt facute sa nu se intamplewinking

| meetyourmaker a răspuns:

Da, am simtit chestia asta chiar foarte puternic, am fost devastat total in ziua in care am iesit cu ea si prietenul ei afara si se "jucau" si eu stateam ca prostu si ma uitam in gol si simteam cate un junghi in inima cand se pupau.In ziua aia am fost mai suparat ca niciodata dar am reusit sa mi-o scot din cap destul de greu, mai ales noaptea happy Oricum starea a fost de nedescris.

| meetyourmaker a răspuns:

A da si inca ceva, dupa intamplarea asta, am realizat ca trebuie sa accept viata asa cum este eahappy