| NataLee a întrebat:

Ați trecut printr-o tentativa de viol sau chiar să fiți violate?
Cum ați trecut peste nefericitul eveniment?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, niciodata!

| NataLee explică (pentru Violleta2022):

Ai fost fata cuminte și nu ai umblat hai hui s cu cine nu trebuie

| Miruna333 a răspuns:

Ceva similar
Timpul si terapia ajuta

| WilliamQoilung2024 a răspuns:

Consiliere psihologica

| Zoink30 a răspuns:

Amuzant ca zici doar de fete

| ayanaaaa a răspuns:

Hey,

Da, am patit, dar nu se poate numi chiar viol, avand in vedere ca nu a fost penetrare. Pe la 15 ani dormeam la iubitul meu de la vremea respectiva. Inainte sa ne punem la somn a incercat sa initieze un act sexual, dar eu am refuzat politicos din cauza ca eram impreuna de prea putin timp to trust him. Noaptea m-am trezit cu o senzatie weird, care s-a dovedit sa fie el, cu "unealta" la mine in gura.

Pot sa zic ca a existat o trauma, dar dupa cateva sedinte de terapie cu un psiholog a disparut. Posibil si din cauza ca nu a fost viol prin penetrare, iar trauma nu a fost una prea mare.

Acum, avand in vedere ca am o relatie stabila cu actualul iubit (suntem impreuna de aproape 3 ani si locuim impreuna) am fost ambii de acord cu CNC (consensual non-consent), si mi se pare ceva foarte misto sa ma trezeasca in felul asta, si viceversa laughing

Violul e o chestie oribila, fie ca esti baiat sau fata (da, si baietii pot fi violati), dar poate dezvolta anumite fantezii pe viitor (depinde de la persoana la persoana, pe baza traumei), cum e cazul meu, care sa faca relatia cu partenerul mult mai exciting.