| Rebecaaa29 a întrebat:

Atunci cand nu le poti avea pe amandoua, ce alegi? Iubire sau onoare?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ce poti alege intre inima si ratiune?
Inima nu are ratiune,ea simte.
Ratiunea nu simte,ea decide.
Asculta-ti ratiunea,e singura care va putea oferi o sansa inimii sa se vindece.
Onoarea, o data pierduta, pierduta ramane.
Omul, insa, poate iubi din nou.

11 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Onoarea e cea mai importanta. MEREU.

| Awesom a răspuns:

Onoarea,iubirea o mai gasesti si pe alte parti.

| nutsa a răspuns:

Nu e neaparat sa faci o alegere, poti sa detii in acelasi timp si iubire si sa-ti pastrezi si onoarea.O spun din proprie experienta.

| senstein a răspuns:

Aleg sexul.

| neutrino a răspuns:

Inima cere, capul selecteaza si daca nu le poti avea pe amandoua este bine sa te retragi.

| cristimihailov a răspuns:

O intrebare asemanatoare ar fi: vrei sa fii fericita? Sau vrei sa ai dreptate?

Eu personal as vrea sa fiu fericit. Dreptate stiu ca in general am.

| Felys a răspuns:

Nu se merita sa te injosesti din iubire, onoarea este mai de pret decat o iubire neimpartasita, cine iubeste nu asteapta jigneste

| grab a răspuns:

Te aleg pe tine, daca imi spui cum te cheama si imi lasi ymess-ul tau!
bafta, frumusete dorsala! happy

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Fara a da explicatii unei situatii date, raspunsul este ce ti se ofera de catre ceilalti, mai sus.

| chyccorita a răspuns:

Incerc sa le combin pe amandoua cumva:nu renunt la iubire vorbind cu iubitul si explicandui ca onoarea este importanta si ca trebuie sa inteleaga ca trebuie sa imi fie alaturi...chiar daca risca sa sufere

| Anonim01010 a răspuns:

Onoare.