| raisssa a întrebat:

Scuze...eroaretongue

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Poate chiar vrea sa uite sau te pedepseste. Daca tu nu vrei sa te desparti de el si vrei sa va impacati, ar fi bine sa nu stai sa astepti.Incearca sa treci peste orgoliu si mandrie pana nu e prea tarziu.

7 răspunsuri:
| psihox a răspuns:

Poate te-a vazut in compania unui alt baiat sau barbat, l-ai facut gelos, sa-l pui la incercare sa vezi cum va reactiona?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa te duci fata batrana.in timp ce el se va indragosti iar, va avea o sotie copii. tu stai si te gandeste la el, ca o sa ramai cu gandul.

| monyk a răspuns:

Buna, poate ca el vrea sa te uite si de aceea nu te mai cauta, nu vb cu tine pentru ca mai tine la tine si poate crede ca asa e mai bine...sau poate asteapta el un semn din partea ta, cine stie? Eu zic sa incerci sa il uiti, viata merge inainte, sau daca vrei sa stii ca e bine ca e in regula, poti tu sa il intrebi ce mai face, daca e bine, sanatos.

| Malvina24 a răspuns:

Daca inca mai tii la el indreapta-ti greseala(el spune ca tu l-ai facut sa sufere-a avut un motiv bun sa spuna asta nu?'' ) vb cu el sincer si deschis daca iti spune ca tu nu mai existi entru el incepe sa-l uiti! pe parcursul convorbirii priveste-l adanc in ochi!(iti vei da seama daca minte sau nu) intreaba-l daca te-a uitat! numai vb cu el iti vei da seama daca relatia voastra mai are vreo sansa! bafta! o zi frumoasa!

| gabitsa a răspuns:

Ori nu mai vrea sa aiba de a face cu tine. Sau poate ca el a greesit cu ceva si tu nu ai aflat [ si d.aia zice ca tu l.ai facut sa sufere ]. Unora le place sa adopte postura de victima. Daca mai vrei ceva cu el si il mai placi discuta cu el, clarifica situatia, nu are rost sa stai asa. Succes :*

| cosolovschi a răspuns:

Totul se iarta.nimic nu se uita...

| sclifos a răspuns:

Uite, in fiecare baiat este o mindretze oarecare, si mai sunt si prieteni cu care el vb despre aceasta si poate sa fie influintzat sa nu te contacteze pentru a fi mai sus in fata prietenilor sai, dar asta e o parere, dar faza cu mindrie e mai mult ca precis, pentru ca si eu asa am facut, si deci daca intr-adevar tu ai dori inca sa mai continui ceva cu el, tie pur si simplu iti trebuie sa vb cu el, ca prin tacere nu ve-ti rezolva nimic, si daca iti spune iarasi ca "tu mai facut sa sufer" si "nu mai vreau sa am de afacere cu tine" pai nu ai decit sa te intorci si sa pleci pentru ca nu trebuie sa te injosesti in fata lui, nu stiu citi ani ai dar in fine trebuie sa intelegi ca viata e dura si te poti astepta de la orice, poate sa aduca si minuni, dar poate si suferinta, asa ca fii tare si mergi cu capu sus, nici nu stii la care colt te ashteapta un altulwinking