| darcalex a întrebat:

Aveam un coleg pe nume Alex, clasele noastre se unise din cauza ca, clasa mea avea prea putini elevi, nu ne-am ineles da rin cele din urma am fost fortati sa ne intelegem, am fost muteti in aceeasi banca, am devenit cei mai buni prieteni, el a cunoscut o fata cu care pana la urma s-a bagat cu ea, aceea fata avea o prietena, eu proaspat despartit eram plictisit, dar pana la urma am inceput s-o iubesc cu adevarat, am ajutat-o, am sprijinit-o mult. Spunea ca sunt dulce si ca sunt sensibil...mai multe.In cele din urma la vreo 6 luni de cand o cunoscusem am fost cu ea cam o saptamana in secret, a fost binisor, ne-am certat din cauza unui tampit pe care obisnuiam sa il numesc prieten(in prezent nu mai vorbesc cu el) si pana la urma ne-am despartit, pentru ea nu mergea ceva bine, am ramas prietenei, mi-a zis multe secrete dea-le ei vorbeam in fiecare seara, de cand a inceput scoala putem vorbi doar in week-end, acum o iubesc mult, foarte mult, vreau sa fiu din nou cu ea... vreun sfat? Preferabil de fata.(am omis multe dar acesta e esentialul, cu acel coleg Alex am rupt-o, devenise arogant, ma rog nu e vorba de el)

2 răspunsuri:
| dreamygirl a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea. Spune-i ca ti la ea si ca vrei sa fiti impreuna din nou si ca nu te intereseaza parerea celorlalti.

| darcalex explică:

Am incercat ea zice ca nu ar vrea sa fie cu nimeni dar eu tot incerc... dar fara rost si puteti stii ca o iubesc foarte mult...nu imi e rusine sa recunosc