| anonim_4396 a întrebat:

Avem 9 luni de zile impreuna am trecut prin multe l0am ajutat sa depasesaca o rekatie de 3 ani a uitat complet accea persoana care mereu se baga intre noi...ma ajutat sa uit baiatul pe care l-am iubit cel mai mult au fost 5 luni de zile minunate nu puteam sta unul fara altul totul era perfect nu ne certam deloc nu puteam sa stam 1 zi fara sa ne vedem dar simteam ca il iubesc era totul pentru mine iar apoi a plecat cu prieteni lui la bicaz si in 3 zile ma sunta de 3 ori pe zi odata cand se trezea o data cand manca si o data cand se punea la somn...si atunci eu mi-am pierdut increderea in el si au inceput certurile nu il lasam sa iasa nicaieri nu stiu am devenit foarte irascibila si fara sa imi dau seama sentimenul ala placut pe care il aveam cand il vedeam cand vorbeam cu el, cand ascultam melodia lui preferata a disparut. ne certam in fiecare zi mai ales sambata is cele mai multe certuri pentru ca el vrea la discoteca iar eu nu il las ok ca mi-se pare normal ca la 20 de ani sa iesi in discoteca si etc dar nu am incredere in el si acum 3 zile ne-am certat urat si am intrat pe mess cu fostul pr si vorbeam cu el "puisor " pentru ca pur si simplu asa vorbesc cu el de cand il stiu si ma trezesc cu prietenu meu in camera si a vzut combvorbirea am avut o certa de la 6 pana la 3 dimineaza in cele din urma mi-a spus"mi-am pierdut toata increderea in tine nicio data nu va mai fi la fel " si bineinteles ca am plans dar nu stiu daca il iubesc sau e doar un sentiment de atasare asta a fost cea mai lunga relatie (am 14 ani juamte)A-si vrea sa fie ca la inceput sa am acel sentiment care nu l-am avut pentru nici-un alt baiat doar pentru el si vreau sa isi recastige increderea in mine ce sa fac?

5 răspunsuri:
| whoocares a răspuns:

In primul rand, fara suparare, lasa baietii si mai pune mana pe cartea aia. ca ai o gramada de greseli de ortografiehee hee
ma rog. nu asta ma intereseaza.
la varsta lui e normal sa iasa in discoteci, cluburi, cu prietenii, etc.
probabil pe tine ai tai nu te lasa.sau nu iti face tie placere, dar trebuie sa te gandesti ca e cu mult mai mare ca tine si. poate ca are si altel de. " iesiri" ( cred ca intelegi la ce ma refer).
mie una mi se pare normal, fiindca diferenta dintre voi e foarte mare.

| MaDeclarFan a răspuns:

Pai,trebuie sa recunosti ca ai gresit.Totusi,daca nu ai incredere in el, nu cred ca il iubesti.Este un sentiment puternic,dar nu de dragoste. Daca tu nu ai incredere in el,nu poti sa-i ceri lui sa aiba incredere in tine,mai ales tinand cont de diferenta de varsta.El s-a suparat pe tine ca nu ai incredere in el si (parerea mea) ii ceri cam mult. Daca tu nu vrei sa mergi in club, nu e nici o problema, dar ar trebui sa-l lasi sa mearga macar odata la 2 saptamani. Daca chiar vrei sa fii cu el,trebuie sa-i demonstrezi ca ai incredere in el si sa nu mai fii asa stricta.Iar in legatura cu fostul, ar trebui sa o mai raresti cu "puisor", macar o perioada

| feefeee a răspuns:

Am trecut si eu prin asta, si stiu e foarte greu si devii tare confuza.Cu siguranta inca il iubesti, chiar daca nu mai ai incredere in el, si cred ca daca si el te iubeste cu adevarat veti reusi sa treceti peste momentele astea nasoale.In primul rand ar trebui sa il faci sa creada ca cu adevarat iti pare rau ca ai vorbit cu baiatul respectiv, chiar daca tie nu prea iti pare si sa incerci sa ii recastigi increderea odata cu timpul.Si ar trebui sa incerci sa te controlezi, sa nu fii irascibila, sufocanta pentru ca asta urasc baietii cel mai mult...incearca sa fii mai relaxata in relatie si incearca sa ai incredere in el si o sa vezi ca dupa un anumit timp relatia o sa redevina ce a fost candva.Si nu uita.e normal sa mai aveti si certuri sau discutii care sa doara la un moment sau altul, asta nu inseamna ca nu va mai iubitihappy

| Anne006 a răspuns:

In primul rand, diferenta de varsta isi face simtita prezenta. El cu discoteca, tu nu. La faza cu excursia era de asteptat sa te sune mai putin. Este cu prietenii lui si este normal ca atentia lui sa fie concentratata pe ei. Crede-ma ca am avut cu prietenul meu o gramada de discutii pe tema aceasta si eu ma certam cu el deoarece nu prea ma suna cand iesea cu prietenii lui, dar pana la urma am inteles ca nu il pot pune sa aleaga intre ei si mine. Pe prieteni ii cunoaste de mai mult timp decat pe mine, cu ei are o altfel de relatie, etc. Trebuie sa ti minte faptul ca baietii cand sunt cu iubita se manifesta altfel, cand sunt cu prietenii altfel. Nu ai incredere in el poate din cauza ca este mai mare decat tine, ca la varsta lui de obicei baietii iau viata ca pe o distractie. Dar de acum inainte, nu iti mai pierde increderea decat in momentul in care chiar este cazul ( te-a inselat ). Altfel, nu. Asa se poate strica o relatie foarte frumoasa.

| JawS a răspuns:

Numa pedofili pe planeta asta? Tu la 14 ani te vezi cu unu de 20 de ani, e si normal sa faca asta.