| Lycanum a întrebat:

Avem mult timp de cind suntem impreuna. K**** e o fata pe care o iubesc foarte mult. Dar un singur lucru nu-mi place. Cind nu sunt aproape de ea, seara iese afara cu un prieten de al ei fost coleg de clasa, zice ca e cel mai bun prieten al ei. Sunt foarte nervos din cauza asta. ce sa fac? E o problema. Sau problema e in mine ca sunt gelos putin?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca nu trebuie sa fii extrem de gelos. adica nu greseste cu nimic daca este doar cel mai bun prieten. si stiu un exemplu foarte bun. o prietena de-a mea, are un foarte bun prieten, baiat. au copilarit impreuna, au mers la aceiasi scoala, acelasi liceu. ce sa mai zic. sunt chiar ca fratii. dar niciodata nu a fost nimic intre ei happy iar iubitii fetei, poate ca au fost gelosi, dar stiau ca nu au de ce tongue succes :*

2 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Spune-i asta.
stati de vorba si incercati sa o lamuriti.incercati sa o rezolvati pentru ca in timp asta te poate afecta si mai mult.nu merita sa tii in tine pentru ca o sa ajungi sa ii reprosezi asta, sa ii arunci in fata.se vor ajunge la multe certuri,chiar daca din alt motiv, una din cauze va fi asta.
inceraca sa il cunosti pe tip, sa iesi si tu cu ei sa vezi cam care e relatia dintre ei. poate asta te va ajuta.dar nu face asta inainte de a vorbi cu ea.

| johnyboy a răspuns:

...nu e gelozie, e ceva normal.si eu mi-as face probleme ca pr mea sa iasa cu "cel mai bun prieten al ei" hai sa fim seriosi, si mai ales seara(apropo, ea nu are prietene?).ori e cu tine ori e cu el? dar nu poti sa-i arati ca esti gelos sau sa-i zici ca nu mai vrei sa iasa cu ala, ca i-ai arata ca esti disperat si asta nu e bine.ai putea pur si simplu sa-i zici ca iesi si tu cu o colega sau o vecina sau fata unor prieteni de familie care au venit in vizita la ai tai si ati stat pana tarziu, ca va cunoasteti de cand erati mici si ati ras, dar fii calm cand ii zici, ca si cand a fost ceva normal(vorbeste-i despre ea frumos, zi-i pe nume, zi-i ca daca vrea s-o cunoasca poti sa-i faci si ei cunostinta cu ea ca e de treaba, samd, hai ca nu trebuie sa te invat chiar tot). orice numai sa nu fii disperat sau sa-i arati ca-ti pasa...inca o data iti zic : INDIFERENTA OMOARA(asta numai daca ea tine la tine, asta e pentru tine si un test, o sa vezi daca-i pasa de tine daca e cat de cat geloasa.si inca odata iti zic, nu fii nervos ca strici totul