| ELsiEA a întrebat:

Aveti o poveste de dragoste? Sunteti cu persoana iubita sau suferiti din cauza ecesteia? Povestiti'mi si mie... cea mai interesanta poveste primeste fundita... Love story:X

Răspuns Câştigător
| MititiCa a răspuns:

Pai eu una sufer din partea persoanei iubitesad.
totul a inceput anul trecut in august cand ne-am intalnit prima data. mi-a fost drag la prima vedere.
a continuat seri de neuitat. priviri adanci, visuri, dorinte pe care le avea impreuna.
imi spunea numai lucruri frumoase, fiind nascuti din aceeasi zi, aceeasi luna eram la fel aproape. ne doream aceleasi lucru, ne placea acelasi lucru. ma facea sa ma simt speciala, ma intelegea. era minunat. tot ceea ce mi-as fi dorit vreodata de la cine [mai aveam mici discutii, dar le aveam pentru ca sa ne fie noua bine, cel putin asa zicea elon the phone. toate astea au tinut vreo 3-4 luni. in decembrie ne-am certat dintr`o prostie[el a inteles gresit. fix in noaptea de craciun:Osad.] l`am cautat, l`am sunat si nu mi-a raspuns. era o mare neintelegere voiam sa ii explic tot ceea ce s`a intamplat. dupa craciun la vreo 3 zile a avut loc o petrecere. am mers eu cu ceva prieteni, si a venit si el [eu nu mai vb cu el]. a fost acolo fosta lui prietena. s`a distrat cu ea...[se pupau, se imbratisau etc,, fara sa-i pese de mine normal. am inceput sa plang ca o proasta si am mers aksa] a urmat revelionu, el a plecat sa si`l petreaca in strainatate[cele mai dese discutii ale noastre erau legate de varsta. el voia sa ma duca cu el unde voia el, si pe mine nu prea ma lasau parintii (eu aveam 16 ani si el 22) dar parintii stiau de el si ma lasau cat de cat cu el sa merg] stiam ca urmeaza sa plece si i-am mai trimis un ultim mesaj cu tot ce am avut eu pe inima, si spre surprinderea mea mi-a raspuns. mi-a spus ca ii e dor de mine, ca abia asteapta sa ma vada sa am grija de mine, sa fiu cuminte, si sa fiu sigura ca totul va fi bine. el a stat acolo o saptamana in timpu asta i-am mai tr msj si mi-a raspuns:O. a venit de dincolo, si a venit la mine. ma imbratisat si m-a pupat cum n`a facut`o niciodata. mi-a spus ca ma iubeste, ca sunt cea mai importanta pentru el. l`am iertat si am crezut tot ce mi-a zis. am uitat ca a stat cu fata aia si tot. eram foarte foarte fericita ca ne-am impacat. mi-a dat un buchet de trandafiri. mi-a spus o sumedenie de cuvinte dintre cele mai fruoase. era perfect. [sau cel putin asa credeam] a trecut vreo 10 zile si eu am mers la un botez. urmatoarea zi am mers la proaspata mamica cu baiatul respectiv [eu trebuia sa merg la pr meu aksa sa ii cun parinti si am anulat pntr ca imi era ft rusine] dar, urmatoarea zi am mers. i-am cunoscut parinti, si am mers la el in camera. ne-am iubit [la mine era prima oara.] credeam ca nimic nu o sa ma mai desparta de el. era perfect. se comporta bine, se ingrijora de mine, era tot ceea ce mi-ar fi trebuit.
si uite ca dupa tot frumosul`, apare si uratu`. fix in saptamana respectiva, la vreo 2 zile dupa ce m`am daruit lui, ne-am certathappy.
eu trebuie sa merg la bunici la tara. l`am sunat sa vad ce face si mi-a zis ca e cu mama lui nu stiu unde, si nu i-am mai zis sa ne intln si s`a suparat. m-a sunat seara, mi-a zis o multime de lucruri, eu am inceput sa plang si i-am reprosat faptul ca a vrut de la mine doar virginitatea mea, si ca restul tot era de mascarada. si mi-a zis ca ce importanta are ca el este primul, lucru care m`a uimit:O. nu era persoana cu care statusem atata amar de vreme. era ft schimbat.
l`am sunat urmatoarea zi si nu mi-a raspuns, si intr-un final m-a sunat el intr-un tarziu si m-a intrebat cf si atat a fost toata discutia.
nu ma m`ai cautat timp de vreo luna deloc.[ eu l`am mai sunat mda nu mi-a raspuns]. mi-a rupt inima, ma gandeam mereu cat de proasta am fost. ma gandeam ca tot ceea ce a facut a fost doar de mascarada si nu`mi venea sa cred ca el mi-ar putea face asa ceva. dupa vreo luna ma suna sa ma intrebe ce fac, si ca dc nu mai dau semn de viata. am vb ft indiferent cu el si a observat si m-a intrebat ca dc vb asa cu el, si i-am zis ca mai are tupeu sa ma intrebe ca nu ma suna de atata vreme si ma suna asa din senin si se asteapta sa vb frumos cu el. ma mai sunat in urmatoarele zile de cateva ori. si apoi a inceput sa vorbeasca cu varamea:O. sa se dea la ea. si am intrat pe el pe mess, si i-am spus tot ce avea de zis. era socat de cum pot sa vorbesc. si i-am zis ca pentru mine e un om de nimic. ca nu are cuvant, ca nu-l credeam in stare de asemea lucru si mai multe chestii. [voia sa se combine cu varamea la o luna dupa ce ne-am despartit]. n`am mai vb deloc. prin luna mai amintrat la o pr pe mess[eram la ea aksa] s am citit conversatiile lui cu ea[si am luat soc din nou:O. conversatii gen ca ar vrea sa o vada pe prietena mea dezbracata, sa se iubeasca, ca ea este cea mai importanta pentru el. si chestii din astea. (prietena mea nu a stiut ca eu am citit conversatia. m`am suparat foarte urat pe ea.) ei au fost vorbita prin februarie-martie.] si culmea el avea iubita si ii spunea la prietena mea chestiile alea. eu nici nu-l mai salutam deloc. am mers impreuna cu el si mai multi pr la o petrecere, si nici nu m`am uitat la el. stateam cu un baiat atunci. dar l`m-a vazut foarte abatut si se uita intens la mine, cand am mers aksa mi-a pus melodii dinalea de suferinta. si dinalea. ne intalneam din greseala si eu nu-l salutam, nici nu`i ziceam nimic. [dar in sufletul meu sufeream enorm, gandindu`ma ca si-a batut joc de mine]. si luna asta n`am mai rezistat. i-am trimis un msj, cum ca mi-e dor de tot ce a fost cundva, ca nu credeam ca el ii genu asta de persoana, ca sufar enorm. si mai multe chestii. nu mi-a tr msj, dar a intrat pe mess specual sa vorbeasca cu mine, si mi-a zis ca eu sunt o amintire frumoasa in viata lui, ca am fost un vis, ca a crezut in mine, dar ca nu s`a putut, mi-a mai spus ca poate candva drumurile noastre se vor intalnii din nou, ca el are o rel de 4 luni, dar ca nu e ca si a noastra si mai multe chestii. ma moiat foarte tare. am inceput sa plang... tot tp mi-am zis ca trebuie sa fiu tare, m`am mintit ca nu m`ai tin la el, dar nu e deloc asa. tin la el ca in prima zi. dar stiu sa ma prefac foarte bine. desi simt o ciuda, o ura pe el pentru tot ce mi-a facut. m-a mintit de multe ori, si stiu ca m-a inselat. am aflat dar el nu recunoastea.
acum il vad cu iubita lui si sincer e ciudat, dar nu ma mai atinge.
de cand a patit`o cu el nu mai pot avea oncredere in niciun baiat, m`a distrus complet. si m`ia ales faptul ca nici macar nu mi-a dat explicatii, ci pur si simplu a disparuthappy.
cam asta e povestea mea de dragoste. aproape 6 luni de relatie, duse pe apa sambetei.
si acum, spune-mi tu [ msj privat sau aici]. a meritat tot ce am facut pentru el, faptul ca am incercat mereu sa fie bine, ca mereu am pus relatia noastra mai presus de tot,, si uite unde s`a ajuns.tongue.
ma rog poate o sa-l intalnesc pe fat frumos, si atunci revin cu alta povestelaughing
sper ca ti-a placut totusi

PS : scuze ca am scris asa mult, dar altfel nu ai avea cum sa intelegi povestea:*
bye bye

2 răspunsuri:
| MissBeer a răspuns:

Suntem impreuna de doar 1 an si 9 luni si... 3zilebig grin. Modul in care ne-am cunoscut ar putea fi "aranjat de destin". Ne-am cunoscut la GreenFest, septembrie 2009, si desi eram inconjurati de sute de oameni si la o distranta destul de mare, noi ne-am observat. Toata seara ne-am privit, iar cand a inceput sa cante formatia pentru care venisem amandoi, am ajuns lipiti: eu stateam in spatele lui si ma uitam la el, asteptand sa se intoarca. Mie mi-a fost rusine sa ma duc la el, el era speriat de faptul ca se indragosteste de mine(era genul golan inainte), asa ca l-am pus pe un prieten foarte bun sa ii ceara id-ul(acum ii spunem "nasul"laughing ). A doua zi am vorbit pe messenger, dupa care amandoi am fost nevoiti sa plecam, fiecare cu treaba lui, dar dupa vreo 3 ore, ne intalnim intamplator la metrou, eu vorbeam la telefon, dar dupa ce l-am vazut nu stiu nimic din ce a zis persoana de la telefonlaughing, stateam aproape cu gura deschisa si nu imi venea sa cred ca este el. I-am zis "buna" si el a inceput sa zambeasca. Si ca sa vezi: mergeam in aceeasi directie! Tot drumul am ras, am vorbit, nici nu o mai bagam in seama pe prietena cu care eram. La a 3-a intalnire m-a sarutat, a zis ca nu mai rezista, nu mai putea astepta. Noi ne mai ciondanim asa, dar de fiecare data cand ne trece, ne iubim mai mult si suntem mai apropiati. Aaah... intr-o noapte de revelion, dupa ce am dansat si ne-am distrat impreuna, fiind chiar ziua noastra(de doar 3 luniblushing ), el a fost PRIMUL:X! Si NE IUBIM MULT!

| aly_8378 a răspuns:

Am un pr de 4 ani, ne intelegem foarte bine nu ne-am certat niciodata. cand noi am implinit 3 ani i-am pregatit o surpriza:o cina romantica si o baie cu spuma, petale de trandafir si sampanie, si capsuni cu frisca...ce a urmat stiti si voi