| anonim_4396 a întrebat:

Aveti o prietena sau prieten? Spuneti-mi cum v-ati cunoscut? apropa...care este melodia voastra de cuplu? Unde a avut loc prima intalnire?

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, am un prieten alaturi de care am trecut prin multe... l-am cunoscut in urma cu 3 ani, atunci aveam vreo 13 ani si ceva.Prima oara cand l-am vazut era la el pe strada, am fost cu o prietena la o colega care era vecina lui, l-am vazut pe el, deci pur si simplu m-a fermecat. Mi-a facut cunostiinta colega mea cu el, mi-a zis ca sunt frumoasa si toata m-am inrosit, mi-a maispus-o si altii dar el parca m-a fermecat, si cum vorbea, cum glumea, imi placea la nebunie. El era asa de felul lui cam vagabond, era cu distractiile si chestii din astea, el avea atunci 18 ani jumate.IN fine, el tot vroia sa fie cu mine dar nu am acceptat desi il placeam enorm, mergeam pe str numai sa il vad, dar l-am refuzat ca stiam ca el glumeste si cu altele si nu mi-am facut prea mari sperante, ma multumeam doar sa il vad, ne vedeam seara la el pe strada si ne comportam ca si cum eram impreuna dar nu eramsad, ma conducea acasa, povesteam, ma pupa pe obraz ca pe gura nu l-am lasat.au fost vremuri frumoasehappy... apoi el a plecat in strainatate si am mai avut prieteni intre timp, dar dupa aproape 2 ani in care el tot venea si pleca dincolo, intr-un final m-am bagat cu el, am, zis sa incerc, aveam 15 ani cand m-am combinat cu el, am zis ca glumeste doar cu mine dar totusi am acceptat sa fiu cu el ca il iubeam de numa.Si uite asa acum am 16 ani jumate, el are 21 si suntem impreuna si in ziua de azi, el e vagabondul vietii mele:-x, am mai fost noi despartiti dar tot impreuna am ajuns sa fim. Avem mai multe melodii de cuplu, nu pot sa dau numai un nume, deci prima intalnire a fost pe strada lui intr-o frumoasa zi de primavara!

| andalu a răspuns:

O sa raspund doar la una dintre intrebari printr-una retorica: este neaparat nevoie sa avem o melodie de cuplu pentru a fi fericiti sau a putea afirma ca intr-adevar ne iubim?!

| cosima11 a răspuns:

Daa:X am prietenlove struck de un anbatting eyelashes ne stiam de la scoala din vedere dar nu am vb niciodata pana ce ne-am int la patinoar. si acolo neam cunoscut mai bine si am devenit un cuplu:X. melodia noasra e ce ade la Elena Gheorghe - Pana la stele day dreaming

| theodoraafi a răspuns:

Da, eu il cunosc de mai multi ani deoarege umbla cu niste golani din cartier(nici pana acum nu inteleg de ce pentru ca el nu e asa), mel noastra: asculta-ti inima- Level 3, prima intalnire: intr-un pub de Halloween...

suntem de 3 luni impreuna dar relatia nu merge prea bine... uneori ma gandesc ca ne-ar fi mai bine despartiti...

| tim a răspuns:

Deci am o prietena, urmeaza sa ne cunoastem. Dar nu stiu cum, ca ea nu stie unde-s eu si eu unde-i ea.Melodia mea e una de-a lu'Jackson, a ei n-o stiu dar si-o stie ea dar n-o stie pe a mea. Deci fsss, pe scurt! E o gluma, sper ca nu te-am suparat. Inca nu am ajuns la capitolul asta al vietii

| xandra_3994 a răspuns:

Da am avutstraight facene-am despartit acum putin timpsadne-am cunoscut printr-o cunostinta comuna, de fapt noi eram cam timizilaughing sa ne vorbim unul altuiahee heedar pana la urma am reusit sa ne invingem timiditatea.Prima intalnire :in fata scoliilaughingvb serios acum cred ca ai sa razi de mine:p

| evoke a răspuns:

Da, am un pr cu care am trecut prin multe barfe de ale fetelor si ale baietilorsigh nu stiu dc tot vor sa ne despartacrying Pai, ne-am cunoscut la sat la bunici. El are bunicii in satu nou eu in cel "vechi" ne-am strans vara trecuta mai multi pr, a venit si el ne-am imprietenit, am inceput sa-l plac.Nuj nu era ca ceilaltzi...nuh era obsedatstraight face Mi-a spus ca is draguta si ca ma place i-am spus acelasi lucru.Ne-am my intalnit de cateva ori in acelasi loc pana m-a intrebat daca vreau sa ies cu el.
Evident am spus dalaughing
Ne-am intalnit pe malul unde-i ape unde erau ciresi.
Acolo m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si i-am zis ca vreau.
Chestia si mai faina e ca sta la oras nu la bunici merge acolo in vacante ca si mine

Da avem si o mel:X Chris Brown - Forever:X

| tim a răspuns:

Ce poveste frumoasa are iz'ur nightmare

lolita
| lolita a răspuns:

1 da
2 ne-am cunoscut intr-un restaurant
3 nu avem melodie
4 prima intalnire tot intr-un restaurat, pe la etajul 3 cu o priveliste minunata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Nu mai stiu pe unde ne-am cunoscut deoarece nu ne-am palcut din prima, a trecut ceva timp. Si de ce sa avem o melodie de dragoste? Astea`s aiurele tongue, dupa ortografia ta, imi dau seama ca nu prea iubesti si ca faci lucruri pitipontesti. Si asa e fata, n-am dreptate? zi tu fatabatting eyelashes laughing.

| Pampam a răspuns:

Desi sunt adolescenta am trecut prin foarte multe chiar daca nu ar parea pentru ca nu las sa se vada! Prefer sa imi pastrez inocenta. Am fost cu un baiat in jur de 2 saptamani si am acceptat sa fiu cu el stiind ca si prietenei mele ii era simpatic. Stiam de inainte ca o sa se bage in relatia noastra si intr-un final a reusit sa ne desparta. Dupa o perioada s`a intors la mine insa eu nu mai aveam incredere in el si nu am acceptat sa ma impac cu el. Am mai vorbit ceva vreme, iar apoi ne-am racit. Iar apoi el s`a impacat cu "prietena mea" care se bagase intre noi. Ajunsesem sa cred ca au conspirat impotriva mea insa am vazut ulterior cat de mult tinea la ea, nu la mine. Si fac o parateza: Ea nu-l iubeste. Il tine langa ea doar ca sa nu fie langa mine. Si oricum eu inca tin la el, dar sunt constienta de faptul ca nu e bine ceea ce face pentru ca el v-a suferii nu eu. Mie mi-a trecut!love struck

| kiss1 a răspuns:

Nu am prieten, imi pare rau, poate e din cauza ca sunt prea mica, nu stiu.