| Robertdensavi32 a întrebat:

Azi am făcut sex cu iubita mea, nu am avut masturbare in ultimele 12 ore, am urinat și spălat
însă sunt puțin terifiat pentru că eu am ieșit când am simțit că nu mai pot sa ies dar ea era peste mine și mi-e frică să nu fi scăpat în ea(precizez ca după ce am ieșit mi-am dat drumul cum trebuie dar mă gândesc că poate a ieșit puțin înainte să se dea de pe mine, iar eu aveam spe..pe penis când am ieșit, iar imediat a fost la baie si a verificat și nu i-a curs nimic dinăuntru)iar ei menstruația trebuie sa ii vina pe 15 sau 16 luna aceasta, sunt șanse de sarcină?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intotdeauna cand faci sex neprotejat exista si sansa unei sarcini, daca fata este in perioada fertila.
Nu stiu cum poti tu verifica daca s-a scurs sperma in vagin, fiindca 1 picatura de sperma in fundul vaginului NU este detectabila decat cu un aparat special, care il poti baga in vagin, nu cu ochiul liber, ca nu ai cum savezi tu in vaginul femeii.

Poate nu stii, dar femeia are nevoie doar de 1 singura picatura de sperma, ca sa ramana gravida. Picatura aia contine cateva milioane de spermatiozoizi si pentru o sarcina, este suficient 1 singur spermatozoid, din multimea aceea, carea sa fecundeze ovulul femeii, nuami daca ea este in perioada fertila.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca nu ati folosit protectie, atunci da, sunt sanse de sarcina.Metoda retragerii inainte de ejaculare nu este eficienta.

https://www.sfatulmedicului.ro/......cina_17592

| Emilian65 a răspuns:

Nu. Spermă nu era pe penisul tău, pentru ca ai spus ca nu ai ejaculat înainta de retragere din ea.

| Sistemulxxl a răspuns:

Probabil poti deveni tatic si e perfect. Te casatoresti, muncesti si ai grija de familie.

| adrianbaico a răspuns:

Nu