| anonim_4396 a întrebat:

sadazi am luat 4 la sport, pentru 19 abdomene si 0 flotari. dupa ce am inceput sa plang mi-a zis ca mai am o sansa saptamana viitoare.
eu nu pot sa fac nici o flotarebig grin
nu-mi spune-ti voi cum as putea invatsa?
va rogsad

Răspuns Câştigător
| Pinguin_8894 a răspuns:

Ar fi trebuit sa te ajute Dom' profesor care ti-a dat 4.
Asa ceva nu se invata ci se antreneaza si probabil ca intr-o saptamana nu apuci.
Incearca sa faci 1-2 flotari dar corecte, in ritm linistit si cu corpul cat se poate de intins. Eventual roaga pe cineva sa faca si uita-te cu atentie cum face.
Apoi fa-ti un mini program de antrenament. De exemplu, de 2-3 ori pe zi (depinde cat timp ai) faci doua odata dupa care te plimbi prin camera (nu zaci pe jos) si repeti inca de vreo 2 ori.
Trebuie sa faci un pic de incalzire inainte de exercitii (flotari) - poate v-a aratat domnu prof cum, altfel iti sucesti vreun tendon.

Intr-o saptamana s-ar putea sa iasa ceva. Problema e ca vei face probabil febra musculara si va trebui sa te opresti. Daca nu, poti sa ridici progresiv numarul de repetari la fiecare doua zile.

E important sa faci asta cu placere.
As fi curios ce o sa iasa. Intr-o luna poti sa ajungi la baremul care ti se cere.
Sper sa nu faci bascalie cu intrebarea asta ca nu m-as prinde de poanta.

P. S.
1. 0 flotari inseamna conditie fizica ZERO - cum reusesti, stai pe loc toata ziua?
2. Ce legatura are intrebarea ta cu categoria de discutii? Dragoste de sport?

4 răspunsuri:
| username23 a răspuns:

Draga, in fiecare dimineata sau seara( pentru rezultate se poate si dimineata si seara) faci cite 1 flotare, apoi cite 5, apoi cite 7, apoi 10, si asa te antrenezi! Don`t forget: Incalzestete bine inainte de asta. Bafta! Funda/?

| s3xy0girl20 a răspuns:

Nici eu nu puteam mai mult de 2 sau 3 flotaracum 3 anilaughing dar aucm e opk ca am mai exersat incearca totusi d tot ce ai mai bun si 2 flotari is bune pentru inceput i dupa aia mai faci 2 apoi icnerci 3 si tot asa adaugi 1-2 pana ajungi sa faci macar 10:d sper ca te-am ajutat:*

| hackey a răspuns:

0 flotari?! ii o gluma cumva?

| Ionela_6254 a răspuns:

Pinguin.in legatura cu intrebarile tale
1.nu nu stau pe loc toata ziua, numai ca pur si simplu nu pot sa le fac, recunosc nu am prea exersat si nici profu' nu ne-a prea aratat
si
2.am ales aceasta categorie pentru ca e cea mai vizitata.
iti multumesc pentru sugestiihappy