| NoNameToday a întrebat:

Azi am vorbit cu prietenul meu la telefon(stiti povestea) si mi-a spus ca s-a purtat mai rece cu mine pentru ca are probleme in familie, mama lui trebuie operata jos si de aceea nu a mai avut timp sa vb la telefon. I-am spus ca nu ma iubeste simt eu asta, sa ramana cu tipa aia daca tot zicea ca nu poate sa imi raspunda la intrebare pentru ca eu m-am saturat de situatie, nu vreau sa treaca mai mult timp.Pe masura ce trece timpul eu tin tot mai mult la el si pana la urma eu voi fi cea care va avea de suferit si mi-a zis sa nu mai vorbesc in numele lui, ca stiu prea bine ca ma iubeste. daca nu ma iubea acum nu mai eram impreuna iar in legatura cu intalnirile stim foarte bine ca facem tot ce putem(e o relatie ascunsa). Nu suporta sa stau suparata, chiar daca sunt suparata din vina lui sau nu tot el isi cere iertare, ma ia in brate si ma saruta peste tot, pe maini, pe frunte, pe obraz, pe gat, pe burtica, pe spate...Nu stiu ce sa fac, i-am spus ca il cred ca are probleme dar trebuia sa imi spuna mai devreme si a zis : "nu ti-am spus pentru ca stiu ca te consumi si nu vreau sa iti mai faci probleme din cauza mea". Oricum mereu se cearta cu fata aia din pricina mea, acum a vazut comentarii la mine pe hi5 de la el si s-a suparat pentru ca ei nu i-a dat niciunul.Nu stiu ce sa cred, oare ma iubeste? Sa il las acum sa isi rezolve problemele, sa ii fiu alaturi si apoi sa ii cer sa se desparta de ea? Nu stiu ce sa fac. E intortocheata treaba dar daca vreti sa va spun povestea de la inceput o sa o fac cu cea mai mare placere.In fine.happyAcum il inteleg de ce nu ma mai cauta.sad. Voi ce spuneti? Ce ar fi bine sa fac? Multumesc.

6 răspunsuri:
| Zâmbărici a răspuns:

Trebuie sa ii fii aproape nu neaparat ca iubita ci ca o adevarata prietena.
Dupa gesturi tine foarte mult la tine.
Poate dupa ce isi rezolva problemele cine stie veti fii fericiti impreuna!

bye si bafta!:X

| georgiana a răspuns:

Nu ii poti cere cuiva un lucru daca pe el nu-l trage inima sau nu are intentie.Este nohotarat sau va iubeste pe amandoua si nu are curaj sa spuna.Este adevarat ce ti-a spus el? Problemele de familie trebuiesc rezolvate, cu astea treci peste, dar cu cele sufletesti, daca nu le tratezi, lasa rani.

| madalykuka a răspuns:

Oo dmne sal parasesti
[eram ironikawaiting]
e o bomboana de baiat :Xlove struck si tu ne intrebi ce ar trebui sa-l faci...
fii alaturi de el din cate neai spus asa face el cu tine...
doamne nare omu voie sa aiba niste probleme in familie sau, nu, ca deja intra repede la suspiciuni

| zuzulici a răspuns:

Mey... fii alaturi de el ca o prietena, si nu e prea roz faza ca o rel ascunsa, daca te yubeste nu ar trebui sa se ascunda. nu stiu ce sa zic e complicat... dar tu in primul rand daca tii la el foarte mult fii alatrui de el si sustinel, daca vede ca esti alaturi de el si la 'bine si la rau' o sa te aprecieze si lasa-l pe el sa decida in privinta aleia, daca ai sal presezi si ai sai scoti ochii nu reusesti nimic decat sal indepartezi de tine:*:*bft

| Barajag a răspuns:

Asa baiat rar gasesti in ziua de azi, fi mai rabdatoare si tu cu el, intelege-i problemele pentru ca eu vad ca te respecta si din spusele tale iti ofera si mangaieri si cuvinte frumoase, mai mult de atat nu ai cum sa-i ceri, asadar fi increzatoare pentru relatia voastra, veti reusi.Bafta!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Deci are alta iubita oficiala?!
Hm, pas gresit mami!
Daca am inteles bine, e cam de rau!