| anonim_4396 a întrebat:

Azi eram pe hol cu niste colege.Vine un baiat de care imi place mie. Le zice ceva la fiecare si cand ajunge la mine :"tu poti sa pleci". Eu nu zic nimic ca de obicei pentru ca numai prostii din astea imi zice. Dupa 5 minute ma duc la baie cu o colega era si el.Coboram scarile si el la fel.Se lasa in jos si incearca sa ma prinda de picior si sa cad.Nu i-a mers.Mereu vrea sa imi puna piedici sa arunce cu bulgari in mine...inainte vorbeam nu aveam nici o treaba, de la un timp nu mai vorbea cu mine deloc.Deabia mai vb asa cu mine din cand in cand. Dar cand vrea sa zica ceva serios se balbaielaughing oricum eu nu prea ii raspund prostiilor lui.Stiu ca lui ii place de o colega de-a mea, dar cu ea nu e asa zici ca e dus, se bate cu ea...chestii de asta, Dar cu mine nici nu vb, sunt singura fata cu care nu vorbeste, oare ma place sau trebuie sa il uit?

Răspuns Câştigător
| nobody_9468 a răspuns:

Fa o "cerere" catre masalaughing
Probabil ca te place, adica sunt 99% sigura de asta!
Insa gandeste'te ca mai bine ramaneti doar simpli amici, adica cu un astfel de baiat nu stiu' ce relatie poti avea si cel mai probabil daca ve'ti avea o relatie, dup'aia nu ve'ti mai fi amici si decat sa pierzi un amic+ca si suferi dupa el mai bine...rezumi totul doar la un flirt, o privire si cam atat!
Adica oricum din comportament e un copil, insa nu de asta il judec, dar ce relatie poti avea cu el? avand in vedere comportamentul lui de acum.Nu e vorba sa'l uiti fiindca nu poti! mai ales ca sunteti din aceiasi scoala, dar doar sa incerci (macar) sa da'i dracul toate sentimentele pentru el, oricare ar fi ele!

Bafta.

3 răspunsuri:
| illusion a răspuns:

Eu in locul tau l'as fi dat dracu de mult zici ca e cls a 5-a thu la ce te mai uiti dupa el daca o place pe alta si cu tine vb in halu asta? Nici nu il bagam in seama.oh go on serios mai ales sa vina la mine si sa'mi zic "tu poti sa pleci" adica de cand pana cand isi permite el sa vb asa cu tine? Si thu nu fii bleaga dal dracul.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raspunde-i cu aceeasi moneda, daca mai spune "tu poti sa pleci " raspunde-i "dispari ", desigur ca ii place de tine, nu te poate privi, il intimidezi, cred ca nici el nu realizeaza asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Distreazate.Cind il vezi ca vine incepe tu prima;-Alo, alo pot sa plec?