| brunett3 a întrebat:

Azi l-am vazut pe baiatul pe care il plac sad sarutandu-se cu prietena lui crying. M-am simtit de parca as fi cazut, desi stateam p loc sad si imi vajaia capul.crying
De atunci doar la aia ma gandesc si ma "deprima" laughing
Vi s-a intamplat vreodata?
Ce ati facut?sad
fundita si multe voturi

>big grinbig grin< :*:*

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mie mi s-a intamplat ceva mai rau si de atunci m-am lasat de activitate, ma refer ca nu mai vreau o relatie; ce sa fac m-am ocupat de treburile mele chiar daca si in ziua de azi ma simt trist asta e. Timpul te va ajuta sa uiti.

| Atharia a răspuns:

Incearca sa pui ochii pe unu necombinat data viitoare. In felul asta nu o sa-ti mai vajaie nimic cand il vezi sarutandu-se cu PRIETENA LUI! Poate vei fi chiar tu aceea happy

| Senzation_6909 a răspuns:

Incearca sa-l eviti, nu citii conversatii vechi cu el, sau nu te uita la poze. Ia niste calciu si stai cat mai mult cu prietenele. O sa-l uiti imediat.

| mykydutza001 a răspuns:

Draga mea baiatul respectiv era cu prietena luiwinkingar trebui sa nu te mai gandesti la el.Eu daca as fi fost in situatia ta doar nu as incerca sa ma bag peste ei...e plina lumea de baietihappyAsa e tentatia de obicei sa ne placa ce e interzis dar asta nu inseamna ca tot ce e interzis e neaparat bunwinking

| Acaikus a răspuns:

Nu mi s-a intamplat dar daca l-ai vazut cu alta fata inseamna ca sa folosit d tine sa ajunga la prietena ta deci nu asa spune ca mai ai sperante cu acel baiat incearca sa uiti d el si spera si u la alt baiatwinking sper ca sa ai bafta la gasit funda?big grin

| Rayyy a răspuns:

Bună!
Bineînţeles că da, sunt sigură că fiecare fată a trecut măcar o dată prin asta. Tot ce pot spune este că te înţeleg în totalitate: ştiu cum este să speri în ceva irealizabil şi să pui suflet fără vreun rost.
Însă crede-mă, dacă nu este menit să se întâmple, atunci nu se va întâmpla, oricât de mult ţi-ai dori asta. Nu vreau să te descurajez, însă în astfel de situaţii trebuie doar să acceptăm faptul că acel lucru nu a putut fi evitat şi să mergem mai departe, cu capul sus!

| oLeNNNao a răspuns:

My s-a intamplat si mie si tineam mult la baiatul respectiv rolling eyes. Am crz ca cade cerul pe mine Dar apoi m-am facut ca nu vad ca totusi ce putea face? :[ am mers m'ai departe cu capul sus desi inauntrul meu era o furtuna si o voce care imi zicea tine'te bine :]. Cateodata n'ai ce sa faci decat sa suferi sau.sa iesi cu prieteni sa uiti sa razi sa gasesti p'altcineva te'ai gandit ca poate el nu era de tine :*. Poate meriti ceva mai bun:]. Stai lin ca lumea nu se opreste aici stiu ca doare ca te gandesti emreu la aia.Dar si maine cand il vei vedea iar...ce vei face? vei suferi iar? :[. incearca sa'l uiti...cu timpul iti vei vindeca ranile :*. Baftaaa[Fundita]love struck

| AliceB a răspuns:

Trebuie sa te obisnuiesti.cred ca toate am trecut prin asta, mai devreme sau mai tarziu.Dar daca te-ai simtit cum zici.inseamna ca ai ceva sentimente pentru el.[proprie exp.]happy Revino, totusi, cu picioarele pe pamant, daca zici ca are prietena.Ca-ti faci rau singura

| Narfundo a răspuns:

Dap.Nimeni nu a vrut sa stie ce gandesc eu si ce sentimente am eu pentru ea de cand am vazut-o.Cel mai bine este sa uiti, sa iti gasesti de lucru, sa incerci sa te indragostesti de altcinevahappy

| SpecialGirl a răspuns:

Mi s`a intamplat si mi-am dat seama ca nu este baiatul potrivit pentru mine.mi-am spus ca nu are rost sa despart un cuplu doar pentru obsesia mea.

| acadeauacusurprize a răspuns:

Am aceeas prb dar el nu are prietena sa sarutat la adv si prov cu una care o urasc de mai mult timp

| PitikBhaa a răspuns:

Și eu am trecut prin ceva asemănător. De câteva zile un băiat mă tot lua în brațe și-mi zicea să-l sărut și alte chestii iar înainte de asta îl observam cum se uită la mine mereu iar pe stradă el mereu ma striga „pisi". Azi mă hotărâsem să intru în jocul lui căci începea să-mi placă de el. Tot azi, o prietenă mi-a spus „Uite-l pe X!" iar eu m-am întors zâmbind, dar chiar atunci am observat ca pe lângă cei doi baieți, prietenii lui cu care umbla de obicei, se afla și o fată și cu această fată se ținea de mână.Am simțit că-mi cade cerul în cap, și simțeam cum o lacrimă îmi este pe cale să cadă dar m-am abținut. Chiar am și început să zic că mi-e îmi convine, că nu o să mă mai streseze, doar ca să ascund ura din suflet. Nici eu nu știu ce să fac în legătură cu asta. De câte ori îmi aduc aminte de imaginea de azi, simt că rămân fără aer! Totuși, o să încerc să uit, să-l uit... O să treacă!