| stweety10 a întrebat:

Azi m-am despartit de prietenul meu dupa 2 ani. Nu pot explica durerea pe care o simt, pot doar sa spun ca am inima zdrobita de durere si simt ca respiratia mi se taie din 5 in 5 minute. Nu pot sa ma opresc din plans si nu vreau sa spun nimanui din cei pe care ii cunosc. Stiu ca nu aveti ce sfat sa imi dati pentru ca aceasta e cea mai mare durere pe care am simtit-o pana acum. Vreau o vorba buna doar...

18 răspunsuri:
| stweety10 explică:

Va multumesc tuturor. Mi-au fost de mare ajutor raspunsurile voastre. :*

| mikilaina a răspuns:

Iti trimit un articol, sper ca iti va alina durerea http://www.topexperti.ro/......sufar_446. Poate ca ar trebuie sa fi vorbesti cu un psiholog sa treci mai usor si mai repede peste aceasta stare. Intr-adevr sfaturile sunt de prisos, insa acum incearca sa te gandesti la tine sa te iubesti si sa te cunosti mai bine. cu drag,

| babyalexa a răspuns:

Sti ce sfat iti pot da? Plangi! Serios acum, plangi atata timp cat simti nevoia, descarca-te! Eu una nu cred in treaba cu ai sa intalnesti pe altcineva si ai sa uiti, la fel cum nu cred ca nu trebuie sa vorbesti despre el. daca nu vorbesti si nu te descarci lucrurile se vor amplifica in sufletul tau.Cred ca trebuie sa te descarci, sa fi impacata cu tine si abia apoi te gandesti daca vrei sau nu pe altcineva. Poate ca va veti impaca acum peste un an sau peste 5...nu stiu ce sa iti zic pentru ca nu cunosc detalii. Daca ai nevoie de cineva cu care sa vorbesti, suntem aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timpul si rabdarea vindeca orice rana sufleteasca.Ai sa te convingi de asta.Mult noroc.

| Marry410 a răspuns:

Ete dureros intr-adevar, dar uite ai ajuns la "inevitabil".o sa treaca o s avina altcineva, o sate indragostesti de latcineva, poate vremea lui a trecut..acum poate vine altcineva, asa mi s-a intamplat si mie a plecta unul a venit altul, bafta, ai grija si linisteste-te :* ^^

| AngelGirl5 a răspuns:

Draga meaaa. Dureros, intr-adevar...o sa treaca cu timpu...sad stiu cum te simti :*:*

| anabahebak a răspuns:

Nu e ultimul baiat de pe pamant, incearca sa nu te mai gandesti la el, iesi cu prietenele asa vei mai uita de el si incearca sa vorbesti cu cineva pentru ca te vei simtii mult mai bine.V'ati despartit de foarte putin timp poate va veti impaca fii optimista.

| Loca a răspuns:

Lasa-l inseamna ca nu te merita! Fii optimista stiu ca doare rau! Vei gasi pe altcineva care o sa te merite! Lasa-le si la altele norocul tau care l-ai avut dimp de 2 ani...Si stiu din propria experienta ca doare dar stergeti lacrimile ca daca te iubea si tinea la tine nu te parasea si nu ai de ce te intrista!

| Marius_Florea_1990 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa consulti un medic pentru ca sigur ai astm...

| 0wUnkn a răspuns (pentru Marius_Florea_1990):

Esti insensibil...

| stweety10 explică (pentru Marius_Florea_1990):

Ai incercat sa fi si tu amuzant, dar nu ti-a iesit. Am si specificat motivul pentru ceea ce simteam, oricum ti-ai gasit un moment foarte prost sa faci glume. Eu sunt perfect sanatoasa. Poate de consultatii ai tu nevoie.

| zdruncinel a răspuns:

Stii ca de ce ti-e frica nu scapi, nu? Asa este si cu relatiile, la inceput daca este ok nu-ti mai pui problema asta, dar nu poti evita inevitabilul.Stai linistita ca roata se intoarce si-ti va veni randul sa-l faci tu sa sufere.P.S. eu stiu cum e sa suferi...

| clawdytza a răspuns:

Hey draga mea te inteleg si eu am suferit din dragoste dar stai linistita timpul le vindeca pe toate, pare rau pentru tine dar inceraca sa faci activitati care iti plac asa te vei simti mai bine, nu a fost sa fie si vei fii fericita cu altcineva.pup :*