| raluca_4568 a întrebat:

Azi trebuia sa-mi vina menstruatia si nu mi-a venit am fost si mi-am facut un test si mi-a iesit negativ ma pot insela sau nu sunt? va multumesc pentru rasp:*:*:*

Răspuns Câştigător
| maya_1276 a răspuns:

Intarzieri menstruale mai apar... dupa 2-3 zile de la intarziere poti sa iti faci probleme... daca nu iti vine... fa un test de sarcina...dupa...10-12 zile ...pana atunci calmeaza-te. poate sa fie de la o raceala. o dereglare hormonala... te astept sa imi zice ce ai facut...ai grija.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca te poti insela. Mai asteapta vreo saptamana si apoi fa doua teste de sarcina diferite, din urina de dimineata, in doua zile succesive. Abia daca amandoua sunt negative poti sa ai certitudinea ca nu esti insarcinata.

| emilia21 a răspuns:

Este prea devreme pentru testul de sarcina, mai asteapta cateva zile, si repeta-l din nou, se poate sa fie doar o intarziere, asa ca nu te panica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Testul de sarcina poate da un rezultat concret doar dupa cel putin 7 zile de la intarzierea menstruatiei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O alarmă posibilă poate fi după o întârziere de 7-10 zile: o sarcină, o dereglare hormonală, răceală.
Un test de sarcină peste 5-6 zile și un ecograf pelvian sunt bine venite.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tia intarziat numai de o zi nu ai cum sa stii daca esti sau nu. normal dupa 4 sau 5 zile de intarziere poti sa-ti iei linistita un test si iti va spune sigur. ia-ti barza gold si va fi cel mai sigur. succes