| angel4v3ryour a întrebat:

coolCare sunt avantajele/dezavantajele unei casatori?
funduloiwinking

Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Casatoria nu este un targ in care sa cauti avantaje si dezavantaje, o faci pentru ca asa simti!

3 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Avantaje...pai il ai alaturi pe sotul pe care il iubesti si va fi numai al taulove struck, aveti casa voastralove struck totul minunat
dezavantaje...mai incolo daca apare plodul, se incheie capitolul distractie din viata ta si trebuie sa te ocupi de copil si de asemenea vin certurile cu sotul din cauza copilului, n-o sa mai ai timp sa iesi cu prietenele, gata cu petrecerile, sotul n-o sa mai aiba timp de o bere cu tovarasii si multe altele

| BeHappyForMe a răspuns:

Avantaje : ai mereu o persoana langa tine care sa iti fie alaturi de tine cu care sa comunici care te iubeste neconditionat, care vrea sa te faca mereu fericita, pentru barbati au mereu o masa calda cineva care sa aiba grija de ei pentru ca ei sunt precum copii mici trebuie sa ai grija de ei ca sunt delicati si neajutorati.
dezavantaje poate unul din ei are vreun obicei care pe tine te deranjeaza sau un tic(sforaie noapte, e dezordonat), are prieteni bagaciosi care suna tot timpul, vin neinvitati acasa la tine, poate sunt amandoi orgolisosi si nu cedeaza, ar putea fi multe dar daca este intelegere, respect si loialitate se trece peste tot.

| Afdsa a răspuns:

Vad eu bine? Sau elasexygagica a dat pentru prima oara un raspuns NORMAL?! laughing