| Pool77 a întrebat:

Ba, eu nu inteleg, jur.
Mai exista barbati?
Am iesit in careva seara cu doua foste colege din liceu si un fost coleg.
Toate faine si frumoase, pana colegu' s-a imbatat si si-a chemat un coleg de munca care are 29 de ani.
Ok, soseste tipu' si incepe sa se dea la o fosta colega, dar cu niste dume' de ne pisam pe noi de ras laughing)
Infine, si i-a propus tipei sa mergem toti intr-o alta cafenea ca unde eram inchidea la 12, si celalat era non-stop. Tipa l-a refuzat, toti i-am zis ca maine avem servici etc si nu mai stam ca suntem obositi, la care tipu' incepe cu chestii gen "Hai te rog eu mult, iti platesc eu consumatia taxiul, poti dormi la mine, dar te rog sa mergem"
Tipa i-a spus clar ca nu are chef, si are si ea bani sa-si plateasca consumatia, n-are nevoie de banii lui.
La care tipu' a inceput sa se milogeasca si o tot ruga pana am plecat toti.
Nu inteleg, daca vezi clar ca tipa te-a refuzat, de ce puta mea n-o lasi asa si mergi mai departe?
Am ajuns frate ca barbati sa ne milogim?
Vad o gramada de baieti care sunt in friendzone, pai frate nu esti in stare sa pui punct daca nu vrea nimic de la tine?
Iti place sa-i auzi toate fitele si problemele cu prietenul actual si tu sa fii in friendzone?
Adica, aud mai mereu ca ala e in Fz, ca ala e in Fz, chiar va place? Chiar asa pide ne-am facut de stam dupa o gaura si suferim?
Desigur, exista exceptii, eu am vorbit la general.
Sunt curios de parerea baietilor sau chiar si al fetelor, de ce stati in friendzone?
De ce nu lasati persoana respectiva sa-si vada de treaba lui si mergeti si voi in treaba voastra?
Chiar ma macina si pe undeva ma enerveaza ca aproape toate se cred mari pide si baga o gramada de tipi in friendzone.

16 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Hai sa nu generalizam. Ametiti d'astia vor exista mereu. Existau si pe vremea mea. Cand aveam eu 15-16 ani, ei aveau 26-27 si stateau dupa noi sperand la nu stiu ce mama naibii. Lingaii d'astia vor exista forever. Dar asta nu e din vina noastra. E din vina lor.

| Pool77 explică (pentru sofisis):

Am spus clar ca am generaliat si sunt 100% sigur ca exista exceptii.
Dar nu le inteleg logica, de ce?

| sofisis a răspuns (pentru Pool77):

Exceptiile sunt ei. Logica lor este ca e mai usor de ametit una mai mica decat una de varsta lor. Si o dau in penibil in 99% din cazuri.

| alina2k18 a răspuns:

Pai ai zis ca era bautwinking pana si eu cand beau sm alta atitudine/comportamentwinking
Sau... Poate chiar o placea extrem de mult... si nu voia sa plece singur big grin

| Pool77 explică (pentru alina2k18):

Ala nu era baut, iesise de la servici.
Fostul coleg era baut si asa l-a chemat pe ala.

| alina2k18 a răspuns (pentru Pool77):

Scuze, acum am vazut.
Si eu am niste whiskey la bord laughing)

| Emma30555 a răspuns:

Baietii care raman in friendzone cum spui tu raman acolo pentru ca spera sa iasa din zona aia. Fetele nu o fac special cum crezi tu. Vad ca ele nu se plang ca un baiat le baga in zona prieteniei presupun ca li se intampla si lor. Oricum, pana sa intru aici nu stiam ca pentru un tip e asa deranjant daca o fata il tine asa in stand bye adica asa numita zona a prieteniei. Daca un barbat ma place dar eu sunt nehotarata sau imi place ca om nu il indeprtez decat daca vrea el. Nu inteleg supararea asta! Se poate intampla sa mi placa la un moment dat. La faza cu insistatul iti dau dreptate. Se vede f prost si e enervant sa insiste cineva daca tu nu vrei nimic

| Pool77 explică (pentru Emma30555):

Nu inteleg cum esti nehotarata?
Daca-ti place, da-i unde verde si vezi ce se intampla.
E deranjat pentru ca pana la urma nici tipu' nu stie ce dracu se intampla si poate rateaza alta fata cu care s-ar putea combina, intelegi?

| Emma30555 a răspuns (pentru Pool77):

Se poate intampla sa nu sti ce sa faci. De regula cred ca tipul care sta in zona prieteniei stie ca tipa nu vrea sau nu e hotarata. E si vina lor ca ar trebui sa fie ei mai hotarati mai directi. In fine. Ideea e ca un om trebuie sa si dea seama rapid in ce situatie este. Poti sa ramai amic cu o fata care iti place dar nici sa ramai blocat acolo, sa vezi si alte posobilitati.

| Staind a răspuns:

Nu-i asa ca parca e un trend?
Mi se pare ca tine de demnitatea ta sa nu stai dupa...nimic.

| Pool77 explică (pentru Staind):

Asta zic, nu inteleg.
Chiar nu inteleg, am patit si eu cu friendzonul ala, doar ca eu n-am stat.
Cand incepe tipa ca nu e pregatita pentru o relatia sau ca are nevoie de timp sau ca e nehotarata are eject din start.

| mont a răspuns:

De ce sa nu stau in fridendzone? Ce am de pierdut? Nu strica sa ai amici.

| Pool77 explică (pentru mont):

Corect, amici.
Dar nu fata de care-ti place, o sa vezi ca o sa ai mai mult de suferit.

| Jonas94 a răspuns:

Salut,
Nu te bagă nimeni în friend-zone, intri singur, din cauza prostiei. Adică nu ești hotărât, să mergi mai departe, nu țintești la ce are sub chiloți, pac ești băgat în friend-zone.
Adică, dacă nu ieși în oraș cu ea, și te mulțumești să fii guraliv, și să-i asculți toate bullshit-urile ei, ore întregi, nu e vina ei, e a ta.
Cazul pe care l-ai prezentat e clasic, proști care se milogesc, disperați și așa mai departe, și câți ca el.

| BogdanBz a răspuns:

Sunt oameni si oameni. Nu trebuie judecat acel baiat pentru modul in care a abordat acea fata. Poate a fost un crush la prima vedere, dar din pacate pentru el, nu a fost ceva din ambele parti.

| Pool77 explică (pentru BogdanBz):

Da ma, dar la 29? Pentru una de 20?
Sa te milogesti in ultimu' hal? Mai ales si intr-un grup mai mare?