| anonim_4396 a întrebat:

Baaa; x

am un pierce in limba de vineri winking

si acum este luni happy

si imi e super umflat...

credeti ca e posibila vreo` infectie?

cel mai bun raspuns fundabatting eyelashes

celalalte vot :X

si ceva sfaturi sa mie se desumfle

4 răspunsuri:
| sqrt a răspuns:

Vindecarea ranii poate dura pana la doua saptamani, iar in tot acest timp trebuie sa ai grija ce mananci pentru a nu genera vreo infectie. Un alt lucru neplacut este acela ca de multe ori atunci cand ai un piercing in limba, masticatia se realizeaza cu dificultate.

| Ndr27 a răspuns:

Durata de vindecare la limba cand iti pui piercing e intre 3-6 saptamani. In cele mai multe cazuri dupa o saptamana deja e aproape la dimensiunea normala.

| FilimonTamaraIoana13 a răspuns:

Trebuie sa intrebi p cineva care se pricepe ca daca ii infectie dupa trebuie sa renuntz la piecing si sa faci tratament! vezi

| Byby_2670 a răspuns:

Buna! Nu e neaparat sa ai o infectie si eu am o prietena care a patit asta dar dupa cateva zile trecehappy Baftahappybig grin