| IntrebarileMeleRaspunsurileTale a întrebat:

Bai, am si eu niste probleme. Deci nu stiu, dar sunt timid. Am o fata in clasa, bunaciune. Si nu stiu cum sa incep. Prin aprilie o fata a incercat sa ne faca lipeala (ne lua mainile si le apropia). Eu de ce dracu' a trebuit sa-mi iau mainile de acolo? Acum realizez ce tampit am fost! Contact vizual intens cu ea nu am avut si tot astept sa se intample, dar mi-e teama sa nu dau gres. Sa mor, deci cand se uita la mine, ma uit la ea si-apoi schimb privirea altundeva ca un pampalau! Deci nu mai suport, cred ca si ea tot asteapta sa fac odata primul pas, dar mi-e frica si nu stiu ce sa-i spun! Nu stiu cand sa i-o spun, nu stiu unde, nu stiu nimic despre dragoste! Sunt doar un aiurit! Ma poate ajuta cineva in legatura cu astea, va rog! Sunt disperat si promit ca dau funda mare!

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu ii spune nimic si nu ii face declaratii. Priveste-o in ochi si zambeste-i, ca nu musca (cel putin nu chiar acumwinking ). Ofera-i un trandafir rosu ca sa inteleaga ca esti interesat, ala tine loc si de declaratie si spre deosebire de tine nu poate fi bagat in friends zone. Incepi sa vorbesti mai mult cu ea. Si mai ales incearca sa o conduci acasa dupa ore si invit-o pe afara. Fii pregatit cu subiecte de discutie cu ea. Daca nu te descurci altfel, la inceput o intrebi despre ea, ce ii place, ce face in timpul liber si in weekends, unde ii place sa mearga, tot ce ti-ar putea fi de folos ca sa stii unde sa o invite si ce sa discuti cu ea.
Misca-te repede pana nu ti-o ia altul si niciodata nu lasa timp in care sa nu o cauti, ca sa nu creada ca esti dezinteresat.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Trebuie sa accepti ideea ca aceasta fata nu te poate astepta la infinit, pana cand tu vei fi capabil sa deschizi macar gura. Fa bine si invit-o la un banal suc, baut intr-un parc.

| LoveSleep a răspuns:

Dacă-i "bunăciune" trebuie să-ți cauți tupeul pentru că fetele de genul ei nu le "combini" cu trandafiri și bilețele de dragoste.
Ai un avantaj mare că e cu tine în clasă, ar trebui să profiți de el.
Du-te pur și simplu la ea și spune-i că ai așteptat un an s-o inviți la un amărât de suc și n-ai de gând să accepți un refuz.

| IntrebarileMeleRaspunsurileTale explică:

Uitati, m-am gandit asa: sa-i scriu o scrisoare cu toate sentimentele vizavi de ea. Ea nu este tupeista, e cam ca mine, timida, ceea ce ma linisteste, fiindca asa suntem pe aceeasi aripa. Pentru inceput o sa-i zambesc ca sa-i dau de banuit ca o simpatizez si-apoi trec la vorbe si scrisori. Urati-mi bafta!