| AlexandraAna a întrebat:

Baiatul carel plac ma face proasta. cu toate ca i-a zis unui amic de-al meu care e bff al lui ca se va mai gandi daca ma place thinking eu incerc sa-l uit dar i can't! sad... ce fac TPU sad?

Răspuns Câştigător
| Ioana22B a răspuns:

Daca iti place de o persoana o stii direct, nu "trebuie sa te mai gandesti la asta".Cel mai bine pentru tine e sa uiti de el pentru ca nu pare un baiat serios si te va face doar sa suferi.Adica chiar vrei sa fi cu un baiat care iti spune "proasta"? Esti mai buna de atat! Uita de el si concentreaza-te pe alceva, un hobby poate si intr-o zii vei gasi pe cineva care te va aprecia si te va numi "frumoasa","scumpa" si in nici un caz proasta! :*

5 răspunsuri:
| Betty18 a răspuns:

Nu te respecta deloc daca te-a jignit. Nu il asteapta, largeste-ti orizonturile catre altcineva, chiar daca ti se pare greu acum. Nu merita. Cum sa se mai gandeasca daca te place? Ori stii ori nu stii!

| neutrino a răspuns:

Exista posibilitatea ca baiatul sa aiba dreptate.

Răspuns utilizator avertizat
| ReSp3c7 a răspuns:

Sfatul meu este in felul urmator: Ca sa il poti uita. cauta-ti un alt prieten. unu pe care il placi la fel de mult, iar intr-un final te vei indragosti de acel tip. iar asta care te jigneste. nu te meritabig grin e o jigodie. Scze. dar asta e... si atunci o sa isi de-a seama ca a gresit:* Succes si byekiss

| andreea141 a răspuns:

Doaaaaamne,ce urat; un baiat nu ar trebui sa-i vorbeasca niciodata urat unei fete, mai ales cand stie ca il placi.incearca sa-l uiti.un baiat care te injoseste nu te merita.cauta-ti un altul, care sa te respecte.