| lari67 a întrebat:

Baiatul pe care il plac si care mi-a dat atatea sperante acum are o prietena. sunt foarte dezamagita si nu ma pot concentra la nimic. numai la el ma gandeesc si la cat de rau m-a facut si ma face sa ma simt. mi-e teama ca dupa ce se va desparti de ea sa nu vina la mine. ce sa fac? ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| CevaNormal a răspuns:

Buna, te inteleg si pe tine foarte bine sad, mie imi pare rau pentru toti ce sufera din dragoste, ar fi bine sa te calmezi, incearca sa dormi, sa plangi- ca ajuta, sa te descarci, sa nu tii in tine emotiile negative, sa asculti o muzica usoara si buna, sa gandesti liber si limpede. Nu ai ce-i face baiatului, pur si simplu el inca nu e pregatit sa stea linistit linga o fata, si tu nu esti ultima care v-a suferi din cauza lui, toate astea se vor petrce pina la un anumit moment, pina cind baiatul nu se va linisti, si daca ai sa fii tu fata aia care o sa aiba noroc, atunci aia va fi, asa eram eu, nu stateam mult linga vreo fata, insa diferenta dintre mine si baiatul asta este ca eu nu faceam fetele sa sufere, cel putin aveam obrazul subtire. Nu vreau sa-ti dau sfaturi de viitor, ca oricum mai stai pe acest sitewinking, ai grija de tine, si nu uita ca soarele te v-a incalzi si pe tine mai specialwinking

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna, pai din moment ce ti-a dat sperante false, eu zic ca nu te merita si nu are rost sa te consumi pentru el...stiu si eu ce inseamna sa nu fi langa persoana iubita, dar viata merge inainte, mai bine da-l uitarii daca zici ca are prietena, inseamna ca pe tine a vrut doar sa te amageasca, deci mai bine incearca sa nu te mai gandesti la el, nu privi decat inainte, fa-ti un prieten ca sa il uiti pe acesta, te inteleg perfect cum te simti, dar iti zic eu ca astfel de persoane ca el nu merita atentia ta, adica ti-a dat sperante desarte...ai grija de tinekiss

| butt3rfly16 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa incerci sa il uiti ca nu merita sa suferi din cauza lui. Daca cumv dupa despartire vine la tine atunci tu ar trebui sa ai puterea sa il infrunti si sa nu cazi prada sentimentele pentru ca daca ti-a facut asa ceva nu merita afectiune din partea ta.Bafta!

| Seline a răspuns:

Capul sus, mai sunt baieti pe lume happy

| lauradm a răspuns:

Am patit si eu asta.Baiatul pe care il placeam avea prietena.Asta e tradare. Dar nu e vina lui.Nu stia ca il placi.Mai dai o sansa.Insa ei, nu. Poate a facut-o intentionat