| Swagger55 a întrebat:

Baietei si fetite stiati ca varsta legala pentru intretinerea relatiilor sexuale este de 15 ani in Romania?

Scrie in raspuns daca nu stiai.

9 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Nu,Nu stiam dar unde scrie?

| Ofiintă a răspuns:

Nu am stiut pana acum, mersi pentru informatie, mi-a dat de gandire.

| MaDeclarFan a răspuns:

Si asta cu ce ne ajuta? Adica dupa 15 ani nu mai au parintii cum sa iti interzica sau?

| ГЭOPГИ a răspuns:

Pai si acum daca o fata de 15 ani intretine relatii sexuale cu un major el nu mai pateste nimic sau cum?

| Ofiintă a răspuns (pentru ГЭOPГИ):

Daca o fata de 15 ani intretine relatii sexuale cu un major asta fara sa fie abuzata de majorul respectiv, baiatul nu are nicio treaba numai daca fata va declara ca a fost abuzata, in schimb daca fata nu a implinit 15 ani, indiferent ca fata a fost de acord sau nu, el risca inchisoare de la 1 - 5 ani.
Numai bine!
pa, pa

| SakonSIUkon a răspuns:

Si cui ii pasa?

| adriang95 a răspuns:

Normal ca stiam... de ce dumnezeu crezi ca imi fac cruce cand vad copii de 12-13 ani care vor sex...

| WhisperSsS a răspuns:

Alohaa!

Sincera sa fiu stiam dintr-o revista. Cand am citit nici mie nu mi-a venit sa cred dar aceasta noua informatie nu mi-a schimbat cu nimic modul meu de a gandii. Eu una consider o greseala imensa sa faci acest pas de la o varsta frageda.

Ai primit raspunsul la intrebare ta. Ai multa grija de tine!

| GuessWho95 a răspuns:

Da-mi link ca alfel nu te cred