| Moasea a întrebat:

Baieti, am citeva intrebari pentru voi:
1. Cind sunteti gelosi, cum procedati? Cum sa ne dam noi fetele seama ca voi sinteti gelosi? Prin ce semne?
2. Credeti ca se poate indragosti un baiat de 17 ani de o fata de 14 ani?
3. V-ar face placere sa sarutati o fata care nu a mai fost sarutata pina acum?
4. La ce va ginditi cind sarutati o fata? Simtiti macar ceva ceva pentru ea dupa ce o sarutati?
5. De ce sarutati o fata?
6. Daca prietenului tau i-ar placea de o fata pe care si tu o simpatizezi, si el iti povesteste despre ea diverse si iti spune ca o iubeste mult, tu ai putea cind iesi cu ea sa o saruti?
7. E posibil ca sa iti placa o fata mult, sa ii spui ca o iubesti, sa iesi cu ea din cind in cind, dar sa nu-i propui sa va intilniti?
8. Daca te uiti mult la o fata, mereu te interesezi ce face cu cine iese, daca ii scriti des, ii zimbiti de cite ori o vedeti, va comportati frumos cu ea, inseamna ca o simpatizati?

Fundaa :X Please, astept raspunsuri... :*:*

Răspuns Câştigător
| Dav7id a răspuns:

1.Nu as arata ca sunt gelos,poate asa obisnuieste sa faca de mult,dar tin in mine si probabil ii voi spune mai tarziu,sau poate ma va face sa uit.Dar in general un baiat cand e gelos, vorbeste cu o fata mai cu glas, nu o mai intreaba ca inainte.
2.Varsta nu-si mai are locul intr-o relatie, nu mai e ca odata.
3. Daaaaaaaaaaaaaaa.Din pacate nu am prins o astfel de fata,dar crede-ma daca as sti ca dau peste nu stiu cum sa ii spun sa nu o jignesc,peste o fata incredibila si uite ca am facut-o, n-am cuvinte pentru ea, dar as fi foarte bucuros.
4. Daca e o fata care n-a sarutat niciodata,voi simti dublu ce simt deja pentru ea,daca e o fata care a sarutat,a avut prieten, va fi special, poate va reusi ea sa aduca ceva ce eu nu stiu.Nu poti sa stii!
5.Pentru ca e cel mai sigur mod de a-ti exprima sentimentele si pentru noi baietii care nu prea stim ce sa vorbim, sa ne aratam sentimentele, sarutul e cel mai sigur mod.
6.Nu prea,doar sa fie convins si el ca ei ii place de mine si nu de el,dar m-as simti foarte prost pentru ce as face,adica stiu cum e sa fii respins si constientizez de starea lui in acel moment si probabil ca nu as iesi cu fata aceea decat daca va fi si el impacat de decizie(daca iti este prieten,va face sacrificiu,eu mereu am facut.m-a respins, am stat suparat un timp, dar mi-am revenit).
7.Da,decat sa te intalnesti zi de zi cu ea,mai bine putin mai rar,ne vom plictisi la un moment dat, vom vorbi totusi prin telefon, mai suna ea, mai sun eu.Dar vom fi precauti sa nu ajungem sa ne sacaim unul pe celalalt.
8.Nu,inseamna ca e mai mult decat simpatie,dar uneori,ii dormi binele unei persoane,foarte rar,dar se mai poate si asta,cel mai des insa ne place de ea nu o simpatizam.
Opt intrebari, doua puncte din oficiu, sper sa nu ma lasi corigent! laughing. Salut si a fost o placere sa rezolv chestionarul.Numai bine!

2 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

1. Putina indiferenta, evitam anumite subiecte doar ca sa va aratam ca ne-ati gresit
2. In momentul in care ne intelegem,imi esti alaturi, imi dai dovada ca ma iubesti e normal sa incep sa tin si eu la tine, deci DA
3. Da, mi-ar face placere fiindca ar fi mai interesant decat la una cu experienta(fiindca mie imi place sa ajut astfel de persoane fara experienta sa capete si ele asa ceva)
4. Normal ca simtim inca dinainte de sarut(din moment ce acesta este dorit de noi),dar si dupa primul sarut totul va fi mult mai diferit,ne vom simti mult mai bine si cu siguranta daca exista celelalte lucruri specifice iubirii (intelegere,pasiune,incredere, comunicare etc.) vor aparea si multe sentimente in +, ceea ce dau start la o noua relatie frumoasa!
5. Fiindca simtim nevoia. e ceva de neexplicat.simtim nevoia sa o tinem aproape si fiindca e foarte placut.
6. Din moment ce o placem amandoi si nu e impreuna cu ea, as putea, evident sa o sarut...si chiar sa fiu impreuna cu ea(nu i-as face rau, iar daca ea ma doreste pe mine, nu voi ezita)
7. Nu prea(tocmai asta e defectul meu. Dupa o perioada de flirt, nu ma pot abtine, si dau totul pe fata(sentimente) si se strica totul...crying)
8. Cu siguranta.Inseamna ca am un interes pentru tine,ca imi esti draga si ca vreau sa stiu ce faci din dorinta de a afla cat mai multe despre tine(ceea ce inseamna clar, ca te simpatizez sau mai mult, te iubesc ) happy funda?big grin

| mdany a răspuns:

1.Stare de nervozitate ceva de genu.
2.Da de ce nu?!
3.Da
4.Normal
5.Sa fie sarutata
6.Da,daca am luat-o eu prima daca nu, atunci asta e...
7.Nu
8.Posibil,inca nu am ajuns in sit. de genu.