| DeeepEyesClau a întrebat:

Baieti, daca o fata (prietena, aminca) va spune ca va place si nu vreti sa fiti cu ea, chiar stricati prietenia? Eu am auzit chestia asta de multe ori si sincer nu prea cred.

8 răspunsuri:
| raducanumihaela a răspuns:

Daca iti este intr-adevar prietena nu v-a strica prietenia

| maayan a răspuns:

Buna eu sunt fata dar sper ca te pot ajuta:daca i-o spui intr-un mod in care sa nu o jignesti totul va fi bine nu se va strica prietenia, incearca sa fii atent cu ea.

| Zeref a răspuns:

Cateodata da, cateodata nu.Conteaza foarte mult daca ceea ce simti despre amicul sau viitorul prieten se intersecteaza cu gandurile lui.Si uite asa uneori daca el/ea refuza se creeaza o mica prapastie intre ei si unul se retrage sau se comporta mai ciudat.Dar de multe ori baiatul incearca si o sa mai insistelaughing.In fine, toata lumea e ciudata.

| gabriellemnaru a răspuns:

Nu o vei strica, dar vorbestei foarte frumos si spune-i (daca iubesti pe altcineva spune-i ca esti indragostit de alta persoana) si oricum refuzo ceraindui scuze, dar cum vb conteaza(frumos, urat, tipi la ea...)

| Adrian25 a răspuns:

Eu nu cred ca stica prietenia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de context, poate ca ti-a zis asa din pura simpatie prieteneasca, ti-a dat mura-n gura ca vrea sa fiti iubiti?

Răspuns utilizator avertizat
| Emilian601 a răspuns:

Este posibil sa inchei prietenia din cauza ca nu vrea sa te faca sa suferi sau nu stie sa isi exprime sentimentele.
Daca un baiat iti spune ca nu te place sa nu crezi ca a spus alceva suntem fiinte simple nu ne batem capu cu din astea. Daca iti place cu adevarat de el spune-i intr-un loc intim in care voi 2 va simtiti bine si in siguranta.