| adrianajollie a întrebat:

Baieti, spune-ti-mi cate ceva despre voi. Ce va place ce nu va place. Cum va poate creea o fata o impresie buna de la prim intalnire/vedere, la ce va uitati prima data, nu stiu thinking cum ar trebuie sa se poarte in preajma voastra ce intrebari preferati, ce intrebari ar trebui evitate, cum puteti fi provocati, ce tip de fete va plac... etc.
Funda pentru cel mai interesant raspuns tongue.

11 răspunsuri:
| bogdan133 a răspuns:

Pai... baietilor le place sa fie provocati, incearca sa-i spui niste intrebari capcana " ce crezi exista viitor intre noi ", in niciun caz sa nu te astepti la un sarut, poate e un baiat mai timid, si nu te saruta, asteaptate la unul p obraz, poate la 2-3 intalnire, o sa aveti un sarut Bafta multa trebuie sa te comporti normal. nul stresa cu intreabari de fete

| DannySteel a răspuns:

Poi depinde de ce lef de persoana e baiatul, de exemplu la mine o fata imi place sa arete bine, primul lucru la care ma uit sant ochii ei apoi admir restul, imi place sa aiba simtul umorului, sa fie mai nebuna in sensul bun al cuvantului, nu fie timida sa fie mai directa, si sa fie fidela. Daca mai ai intrebari mai multe baga id meuwinking si mai vb is si acum on tongue. irish.boy18

| Gizăz a răspuns:

Din punct de vedere fizic să nu fie grasă sau să aibă sub 1.65. Poate-s niște criterii superficiale dar asta simt. De fapt al doilea e mai mult un criteriu practic decât superficial pentru că-s destul de înalt. Mai departe ține de circumstanțe și altele care nu-s așa importante în alcătuirea unui ideal fizic.
Pentru început mă uit la simplitate, cu cât e mai simplă cu atât e mai drăguță în ochii mei deci fără haine sau machiaj extravagante. Ar trebui să se comporte natural pentru că dacă încearcă să pară ce nu e îmi dau seama imediat sau dacă nu îmi dau iese urât mai târziu pentru că nimeni nu poate juca teatru mereu. Să fie modestă, la locul ei dar cu niște convingeri puternice; inteligența e ceva ce mă încântă și nu pot fără. Îmi place să fie foarte prietenoasă dar nu neapărat într-un sens provocator din prima. Bineînțeles că inteligența de care am vorbit mai sus implică și limba română că văd că multe-s paralele cu așa ceva azi. Să fie matură și cu capu-n nori doar atunci când trebuie.
Cam atât. Ține minte că fiecare e diferit așa că alții vor prefera altceva. Întrebarea pune toți băieții într-un coș și nu stă treaba chiar așa.

| Amaliutss a răspuns:

Pai multi dintre baieti asteapta sa faci tuu` primul` pas...adica tuu` sa incepi si el sa termine sau nah.Baietilor le plac fetele care se suie pe ei in fata a mii de oameni,ca sa stie toata lumea ca el a o iubita extraordinara, si el e un norocos ca te are, mda in fine...sunt mai multe chestii!

fundita?blushing:X>big grin

| Amaliutss a răspuns:

Pai multi dintre baieti asteapta sa faci tuu` primul` pas...adica tuu` sa incepi si el sa termine sau nah.Baietilor le plac fetele care se suie pe ei in fata a mii de oameni,ca sa stie toata lumea ca el are o iubita extraordinara, si el e un norocos ca te are, mda in fine...sunt mai multe chestii!

fundita?blushing:X>big grin

| Amaliutss a răspuns:

Pai multi dintre baieti asteapta sa faci tuu` primul` pas...adica tuu` sa incepi si el sa termine sau nah.Baietilor le plac fetele care se suie pe ei in fata a mii de oameni,ca sa stie toata lumea ca el are o iubita extraordinara, si el e un norocos ca te are, mda in fine...sunt mai multe chestii!

fundita?

| Amaliutss a răspuns:

Scuzee...stiu ca era pentru baietii...da cam asa stiu eublushing

de fapt asa ma comportbig grinblushing

| Baddboy a răspuns:

La ce ne uitam?
cam la tot. facem o scanare. si vedem ne place sau nu:p
mie unu imi plac fetele asa mai directe sa nu fie timide,,, si bineinteles nici grase. asa cum arata o gagica mai bine prefer putin mai slabute decat grase:d

| BRG a răspuns:

Eu prima dată la o fată mă uit la pantofi, și dacă are picioare mișto, după aceea la față și ochi. Sper să nu mi dai stupid, am fost sincer.

| Dennys1521 a răspuns:

Idem bogdan

| QaTaLyNN a răspuns:

Hmm, ai punctat excelent! Personal, imi plac fetele modeste, asa ma surprind ele pe mine.La inceput, impartasirea cunostintelor/aptitudinilor/altele. deoarece eu consider ca ar putea lega o relatie. Stii cum e... in ziua de azi tinerii confunda iubirea cu atractia fizica. Din pct meu de vedere, iubirea inseamna sa spui "Te iubesc mai mult decat la inceput" asta pe la 60 de ani macar daca mai ajungi/em. Mult succes!