| DaianaPiersicutza a întrebat:

Baietii care fumatzi, cum v-ati apucat?

7 răspunsuri:
| Tiberius a răspuns:

M-am apucat la prosteala pe la chefuri si in noptile lungi de prin caminele studentesti. Fenomenul a fost amplificat de diverse probleme.

| alexgogo a răspuns:

Anturajul. Evident, dintr-o prostie. Printr-a zecea. Daca nu fumezi o sa fi mai cool plus ca o sa ai mult mai multi bani pentru altceva happy

| Ady93 a răspuns:

Eu m-am apucat vara trecuta la un eveniment cretin facut cu varumeu, bausem vreo juma de sticla de gin si am zis sa vad si eu cum e (de abia facusem 17 ani). De atunci am fumat asa ocazional o data la vreo luna cate 1-2 tigari. Iarna am inceput sa ies cu unii care fumeaza si pana la urma am ajuns sa-mi iau si eu pachet, de atunci cam 7-8 pe zi...

| albertcraiova a răspuns:

Anturajul,de obicei de apuci de fumat intra 8-a sau intra 9-a.majoritatea acolo se apuca de fumat

| MisterSecret_1898 a răspuns:

Intr-a 9a.Acolo incepe totul.
Astia din a8a, se prostesc.
"Smecheria" e-n a9a.
Fumezi la "vrajeala", dar daca nu te opresti din prosteala la timp, va fi prea tarziuhappy

| St3fan_2335 a răspuns:

Eu in a7a si imi pare atat de raucrying m-am apucat dintr-o prosteala...cand m-am certat cu prietena si dupa la un chef unde toti fumai am fumat si eu vreo 2 tigari...si asa am ajuns sa fumez cate 9 pe zi. Eu iti sugerez sa nu te apuci si ai grija de anturaj eu acum pe la chefuri astea pentru ca am un anturaj foarte prost am fumat si etnobotanice(jointuri din astea) si nu e bine deloc dar mai ales cand bei si vezi ca toti fumeaza n-ai cum sa te lasi.

ANTURAJU' STRICA.

| purEvil a răspuns:

Acum 1 an fara cateva zile.eram la biserica, in seara de inviere.si tot ma luam de un tovaras ca fumeaza si imi zice cu o rautate pe care n'am mai intanlit-o de atunci "Ia ma una, fumeazo si zi-mi ca nu-i buna!" si am fumat una...laughing.si dupa ink 2..a 2-a zii 2-3.sa fiu si eu baietZas ca toti prietenii mei.La o saptamana mi-am luat primul pachet si peste 9 zile fac 1 an de cand fumez!laughing