| RAY a întrebat:

Baietii ce parere aveti de fetele din ziua de azi?,si fetelor ce parere aveti de baietii din ziua de azi?

pentru ca a nu generaliza doresc ca termenul folosit sa fie majoritatea x, y

Răspuns Câştigător
| Alexakos a răspuns:

Despre fetele din ziua de azi? o parere foarte proasta. de ce? se vede clar la aceasta categorie de ce.
toate vor sex de la 12 ani. la 15 16 ani sunt turbate nu mai rezista fara sex (chit ca nu au habar cu ce se mananca sexul) majoritatea fetelor sunt curvute inca de la varste fragede. inca de la varste fragede vor scule mari (chiar daca nu a mai facut cu una mare) majoritatea sunt pe interes si sa umble cu cat mai multi. majoritatea fetelor de pe la 14 15 ani dau lectii de supt femeilor de 25 de ani. insa mai este si acea o parte care sunt fete simple sau de moda veche. in ziua de azi cand iti cauti iubirea parca esti la lotto.

baietii din ziua de azi. la fel sunt toti pusi pe sex si daca nu au cu cine isi baga aia in sticle borcane, etc etc etc. baietii mai mari sunt toti pusi pe golaneala. mai multe nu pot spune ca difera de la tara la tara. in Romania sunt alte exemple in grecia altele in Anglia altele si tot asa isna fetele raman cam la fel oriunde. adica curve. fetelor imi cer scuze dar majoritatea asta sunt.
si inca ceva ce vreau sa mai adaug despre fete este ca ajung incet incet sa se lase de gatit si vad ca incep sa stie barbatii sa gateasca. rusine. fetele/femeile din generatia noua nu mai vor sa puna mana pe gatit vor sa manance numa afara si au numa fite. si repet majoritatea nu toate.
si inca ceva ce nu-mi place ca aproape toate fetele sunt numa cu telefonul de dimineata pana seara. uneori am impresia ca fac relatie cu telefonul decat cu noi barbatii. iar de facebook nu mai spun.

30 răspunsuri:
| FcRb1923Madalin a răspuns:

X=fetele da?
pai... sunt complicate, trebuie sa le ghicesti mereu ce vor, si ce nu vor
trebuie sa le respecti, dar sa nu astepti nimic inapoi
nu trebuie sa le faci pe plac de fiecare data, sa fii acolo ca un catel credincios pentru ca altfel de iau de prost laughing
trebuie sa le tachinezi ca sa inceapa sa tina la tine
mereu sa fii langa ele ca sa le stergi lacrimile, dar sa te astepti ca ele sa iti provoace tie altele
trebuie sa nu iei in serios ce zice o fata decat daca o cunosti foarte bine...
trebuie sa... ma odihnesc ca am obosit cat am scris laughing

| FailL a răspuns:

Un singur cuvant caracterizeaza tipele de azi (bine, o mare parte dintre ele): IEFTINE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te supara, dar cred ca intrebarea ta o sa creeze conflicte intre useri laughing sau cel putin agitatie, pentru ca toata lumea e in general nemultumita, da vina pe ceilalti, in loc sa trateze lumea cu respect.

| Alexakos a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca am inteles bine din comentariul tau... atunci cand vezi o fata de 15 ani care este turbata sa faca sex ca nu mai rezista si deoarece nu vrea iubitul sa o dezvirgineze..si merge acasa si-si baga dusul in... ca sa se dezvirgineze pentru ca era nervoasa ca nu a dezvirginat-o al sau, noi trebuie sa o tratam ca atare? asta a fost doar un exemplu. cu ce suntem noi de vina ca alta e curva?
asta daca am inteles bine comentariul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexakos):

N-ai inteles deloc comentariul meu. Daca il intelegeai nu mai erai misogin. Te incadrezi totusi perfect in comentariul meu, adica vezi numai vina celeilalte parti. Refuz sa-mi exprim parerea atat despre fete, cat si despre baieti.
Cat despre pustioaica aia...ma doare-n cot de viata ei.

| H0lz a răspuns:

Fetele... 75 % vor bani, masini, case vile.
Si restul de 25 % vor iubre puppy dog eyes

| Picasso a răspuns (pentru Alexakos):

Like big grin

| Picasso a răspuns (pentru Alexakos):

Noi baietii big grin Pai suntem infideli, gelosi, nesimtiti, dar cu bunul simt, noi suntem aia care facem fetele sa zambeasca, noi suntem aia care suntem deasupra lor smug, noi suntem aia care vorbim putin insa facem multe, noi suntem aia care stim sa aducem zambetul pe buze atunci cand trebuie, uneori mai suntem si aia care aducem lacrimile sarate dar toot noi mai suntem si aia care aducem si lacrimile ducli pline de bucurie, noi suntem aia care suntem deasupra, uneori dedesubt, si in sfarsit noi suntem capul familiei!
Cat despre fete smug hmm yammy yammy, mereu de apreciat ca sunte-ti gustoase! Va place sa fiti savurate, modeste, va place sa fiti iubite, smug voi sunte-ti cele care se razbuna pe prieten daca a inselatoo smug cu aceeasi moneda, voi sunte-ti cele care sunte-ti dependente de machiash si etc, voi sunte-ti de vina atunci cand va violeaza unulsmug si va intrebati daca era fusta prea scurta sau nu! Voi sunte-ti cele care la 14 ani, ne dati lectii la pat smug voi sunte-ti cele care puneti mereu intrebari gen : am sanii mici, curul meu e plat? sunt grasa? am picioarele strambe? si etc! voi sunte-ti cele care vb mult si nu "destept", ca sa nu zic prost big grin, voi sunte-ti cele cu gatitul smug, cu cratita, cat si mama copilului nostru, sau al vecinului thinking! si in sfarsit voi sunte-ti gatul tongue
Nu va critic ca unele fete mai sunt si "desfranate" si noi suntem niste curve, insa noi privim asta ca pe un compliment, sa stii ca in momentele tale e bine sa fi curva unei fete laughing, insa invers fetele curva mai multor baieti, suna nasol! Nu va critic, si va dau dreptate, uneori fetele simt nevoia de afectiune, satisfactie, si bla-bla-bla, de aia ne inselati d-aia va inselam si noi! Deci e bine ca ne avem unul pe celalalt big hug mereu un intreg smug Respect fetelor, al vostru misogin big hug care va iubeste, si voi ale noastre misandre big hug

| Picasso a răspuns (pentru FcRb1923Madalin):

Sa nu le spuneti la prieteni k i-am dat de gol big grin

| andrey663 a răspuns:

Eu cred ca majoritatea fetelor din ziua de azi(adica aproximativ 98%) sunt tarfe ordinare care nu cauta decat sa te usuc de bani.In rest celalalt 2% sunt fete mai bune la suflet care nu cauta sa iti ia banii etc.

| subcarpatii a răspuns (pentru Alexakos):

Ai dreptate traim intr-o lume plina de retardati si curve. Unde facebook-ul si "mess"-ul domina.Asta nu inseamna ca nu exista fete normale cu capul pe umeri doar ca sunt prea putine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hoola :]. Am putea fi toti perfecti si nemultumiti. Nu? :] Depinde de personalitate, perspectiva, educatie si mediu in care traieste. Cred ca astfel se formeaza o persoanlitate. Deci presupun ca pe baza acelor criterii se reflecta personalitatea noastra si tot ce tine de ea. Adevarul este ca orice persoana trebuie respectata si iubita, uneori chiar si rasfatata. Asta se aplica la ambele genuri de sex[masculin-feminin]. :] In ziua de azi cam toti o i-au razna si trebuie sa ne multumim cu acele 10% persoane normale cu care poti socializa sau purta o conversatie normala. [parerea mea] big grin. Nu pre stiu ce sa zic avand in vedere ca am 13 ani si nu prea sunt fascinata sa critic persoanele desi ador sa comentez non-stop :]]. Deci nu pot sa imi formezo parere sau sa imi permit sa comentez la adresa cuiav cand nici macar nu stiu cine sunt eu... unul din momentele pe care le urasc ca mi-am pierdut fierea printre amintiri. Pana la urma are rost sa dezbate aceasta intrebare... straight face? Daca ne gandim bine toti suntem la fel si toti avem momente bune si rele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PS: Multi ne lasam condusi de anturaj de aici ne destramam toti. AM patit-o si eu...platesc in fiecare zi nenorocita pentru ceea ce fac si totusi incerc sa zambesc. Am gresit si am sa ma inatlnesc cu dracu in cativa ani...nu pot da timpul inapoi singurul lucru pe care il pot face e sa merg inainte! Cam asa se intampla cu multi: ne-am lasat condusi de aturaj de cei mai mari decat noi si am dat-o in bara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Picasso):

=]]] Ce tare ai fost! Nu inteleg totusi de ce vorbesti...per total. Eu nu sunt dependenta de machiaj[arat mai bine fara :]]] si de ce ar fi vina mea ca mo violat vecinu laughing? Ma rog mi-a placut ce ai scris tu acolo laughing foarte tare ai fost inspirat la ora asta. :]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred despre băieţii din ziua de azi că le plac fetele aşa cum sunt acum că altfel le-ar refuza,le-ar lăsa aşa să îşi vadă de ale lor.Şi băieţii sunt răi, nu mai vorbiţi despre săracii de voi ca şi cum sunteţi sfinţi, toţi vor să se răzbune, toţi vor femei frumoase lângă ei, toţi vor să fie lăudaţi de prieteni şi toţi se dau cocoşi.Omul are totuşi o parte pe care mulţi nu ajung să o vadă. Trebuie neapărat să lăsăm urma peste tot,chiar şi noroi,aşa suntem.
Băieţii din ziua de azi râd de cei care aduc o floare prietenei,îşi bat joc de fete care nu sunt ca cele care aparţin grupului lor,sunt în stare să ridice mâna asupra mamelor lor,nu au respect,alimentează comportamentul fetelor în unele cazuri şi cu ochii mei am văzut lucrul acesta. Fetele s-au pierdut pe ele,nu ascultă de părinţi,nu am mai văzut de mult fete jucându-se şotronul cum făceam cândva la şcoală,parcă sunt prea scăpate pe câmpie.Şi băieţii la fel. Vrem să creştem dar nefericirea noastră este faptul că,creştem prost,ne grăbim,nu ne opim deloc să privim în jur,facem lucruri nesăbuite,am uitat sau nu am învăţat cuvântul Mulţumesc,ne jignim unii pe alţii fără folos,vrem ca cel care ne-a făcut să suferim să sufere de două ori mai mult pentru ca să ne simţim bine.Să ne simţim bine? Eu cred că fiecare este liber,regret că nu ştim să ne păstrăm cuvintele pentru noi,că spălăm rufele în public,că suntem aşa adormiţi că nu vedem decât propriul interes, interese, că suntem interesaţi doar de vieţile altora când propria noastră viaţă a ajuns să nu mai ştie cine e, de ce e, şi ce vrea.Îmi cer scuze dacă prin comentariul meu am jignit pe cineva.

| Insomniax3 a răspuns:

Da. Majoritatea baietilor care au raspuns au dreptate., desi sunt fata, stiu ca au dreptate. Am ramas mirata cum fetele din clasa mea se schimba de la an la an. si se transforma in persoane josnice, care sar pe baieti pentru putin atentie.-.-. Mi-am pierdut multe prietene asa..pentru ca s-au schimbat. Si..mereu ma gandesc "de ce?". Si eu sunt fata, dar am avut o singura relatie pe care o am si in prezent., si asta nu pentru ca as fi "urata" cum am mai auzit, ci pentru ca daca nu am simtit ceva special pentru baiatul care m-a intrebat, nu am acceptat. Mai e si faza cu "ratarea copilariei" si asta se intampla si la fete si la baieti. E clar ca vremurile sunt altele si nu e nimic rau in a avea un prieten sau o prietena la 13 ani, dar asta daca stii ca e o iubire platonica si nu esti deja in stare sa te omori pentru el/ea., dar cand le auzi ca la 14-15 ani vor sa isi inceapa viata sexuala., iti dai seama ca deja au pierdut controlul.Important e ca trebuie sa incercam sa ne alegem persoanele de langa noi si [chiar daca suna ciudat] sa ii dam la o parte pe cei care se schimba asa..pentru ca oricum nu le putem schimba ideile., dovada sunt copii care stiu sa faca diferenta dintre o iubire platonica si o casnicie.

| Picasso a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa-mi dai un like tongue, am zis si eu in general. ce vrei big grin hmm si mie imi plac fetele, de dimineata big grin smug asa ciufulite big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Picasso):

*Big Like* big grin. Ciuffulite...le piepteni tu?! laughing

| Picasso a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmm, nu prea stiu eu d-astea, in schimb imi place sa le ciufulesc smug sa nu crezi ca sunt ciufut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Picasso):

Nu cred nu`ti fa probleme laughing.

| Alexakos a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha... deci sunt misogin mai sunt si egoist (ca vad numa ce face altu) si nu ies din tiparul de cretinism grosolan. mda,., ma intreb daca voi femeile nu sunteti deloc egoste. si si spuneti ca noi suntem cretini (mai pe scurt.) dar voi nu sunteti? cate nu plecati cand e vorba de despartire... in loc sa stati si sa cautati o rezolvare? cate nu incercati sa va scoateti voi in fata si sa fiti curate? si muuuulte alte exemple. daca nu le-am spus mai sus nu inseamna ca nu exista. se pare ca aici tu esti aia care vezi numa vina celorlati. ia mai uita-te si la tine. voi femeile aveti un egoism de nemaipomenit.
nu ma iau la cearta cu tine doar ca nu imi place discriminarea sau mai bine spus atunci cand femeile dau vina pe barbat pentru orice se intampla. daca nu erau femeile curve si faceau sex cu noi nu cu altii poate ca nu mai inselam. si apropo femeile sunt in numar mai mare care inseala pe cand barbatii sunt in numar mai mic. si poti sa intrebi pe cine vrei.

si inca ceva. voi femeile cand este sa cuceriti pe cineva atunci stiti sa va miscati fundul. dar dupa un timp de relatie/casnicie atunci nu mai stiti sa miscati fundul. si dupa ai va mai intrebati de ce va inselam. lasa ca sunt multe de spus despre femei. dar mai bine tac. si repet mai uitati-va si la voi ca sunteti mult mai egoiste decat noi. si aici ma refer la 70-80% dintre femei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexakos):

Bai baiatule, te bagi simgur in seama..Vezi-ti frate de treaba ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexakos):

Asa..hai ca nu citisem toata tampenia asta a ta. laughing Putem fi egoiste daca vrei, dar nu "egoste", cum ai scris tu. In alta ordine de idei, chiar esti misogin pentru ca prima ta idee a fost ca vai ce curve sunt femeile. In primul rand o femeie nu poate fi curva, cum zici tu, decat daca e un nenorocit cu care sa curvaraseasca, ok? deci din punctul asta de vedere sunt destui nenorociti de ambele parti(si femei si barbati).
Bun..Apoi..nu stiu, ..ne cunoastem de undeva? ca vad ca afirmi ca ar trebui sa ma uit la mine.("se pare ca aici tu esti aia care vezi numa vina celorlati. ia mai uita-te si la tine.") Si, cum ziceam, primul meu comentariu a fost pasnic. Te-ai legat tu ca n-aveai ce face decat sa te bagi inseama...baga-te,frate, cu cei ca tine si scuteste-ma de discutii plictisitoare. Pe mine ma cam lasa rece lupta asta cretina intre barbati si femei. In principiu, lumea nu poate sa existe fara ambele parti. Daca vrei o lume fara curve(care vezi doamne sunt majoritare in ideea ta si daca pentru tine nu exista nicio femeie ok), te invit sa traiesti fericit ca homosexual.smug

| Alexakos a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am spus ce am avut de spus. dar se pare ca nu are rost sa mai continui ca o sa ma cobor la nivelu tau.
asa e cum spui tu. ai dreptate. femeile nu sunt curve MAJORITATEA (poate reusesti sa citesti acest cuvant pana la urma) noi suntem de vina pentru tot. asa cum ai spus chiar tu. ok o zi buna si mi-a parut bine de cunostinta.

| Azµre a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu în ce categorie te regăsești?! Odată ce ți-ai facut păreri despre userii TPU tocmai și tu te-ai încadra în acea categorie de care vorbeai singură.
Unu la mână chiar dacă noi suntem misogini majoritatea băieților, că de asta e în capul vostru femeilor, dacă un bărbat comentează sau spune ceva e misogin, gândiți-vă că fără noi nu ar mai avea cine să vă ține curul în puf și să vă iubească.

| Picasso a răspuns (pentru anonim_4396):

Like big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Picasso):

Thanks big grin

| Picasso a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai pentru cum big grin ramai datoare

| mvcxzghjjhgfdsjhgf a răspuns (pentru Alexakos):

Categoric nu sunt de acord cu tine, sunt fata de 14 ani degraba 15si nu fac ceea ce ai zis tu

| RAY explică (pentru Alexakos):

Corect,cele mai mari din lume sunt la noi, number one in meserie