| Ionela2247m a întrebat:

Băieții prefera blondele sau brunetele? Eu am văzut ca blondele sunt mai curtate…dacă da, de ce vă place mai mult una așa și nu așa?

10 răspunsuri:
| 1997onur a răspuns:

Nici una mai bine singur.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Am citit că s-a făcut un studiu despre cauzele atracției pentru blonde. Se pare că imaginile cu îngeri sunt imprimate în subconștient de la vârste mici, iar îngerii sunt toți blonzi, cu păr un pic lung. Când vedem blonde, creierul asociază imaginea cu îngerii, și subconștientul dorește să fie în permanență lângă acea ființă supranaturală.

| Bogdanel27 a răspuns:

In general femeile blonde par mai atractive, culoarea parului deschis te scoate ca și femeie în evidență

| seth2016 a răspuns:

Ingerul meu e bruneta cu ochii verzi laughing. In subconstientul meu cand vad ochi verzi ma topesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blondele sunt cele mai frumoase, cele cu ochi albaștri evident. Eu am atracție pentru blonde că sunt creol, de mic mă atrăgeau blondele foarte mult.

| Drimmero a răspuns:

Inainte eram mort dupa blonde cu ochii albastri, ala era idealul meu, cu timpul insa am ajuns sa nu tin cont, imi plac toate tipele atractive indiferent de culoarea parului, ochilor, daca e sa-mi placa de ea imi place oricum. Habar nu am de ce imi placeau mai mult blondele, venea de la sine atractia fata de ele

| Violleta2022 a răspuns:

Eu prefer brunetele cu ochi albastri happy

| RAY a răspuns:

Eu personal am văzut ca contează aspectul facial mereu urmărind următori de pe anumite site urii, și din experienta personala, ideea e ca mulți au ideea ca bondele sunt proaste și le agata ușor ceea ce e mit, dar nu contează culoarea parului și roșcatele sunt fete frumoase, brunetele și alea cu curcubeu în par, nu te complexa din asta

| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca blondele sunt rare. Nu ma refer la cele vopsite.

| Dandinelle a răspuns:

Depinde în ce țară ești. In alte locuri brunetele sunt wow pentru majoritatea. Ia gândește-te așa ce e mai rar la noi. E și asta o perspectivă.