| maria_4650 a întrebat:

Baietii sufera din dragoste? si aici ma refer numai la momentul cand nu sunt cu persoana pe care o vor.
Indiferenta, un comportament un pic malitios, poate demonstra faptul ca un baiat tine la tine...si ca face asta din orgoliu, mandrie, sa nu isi arate adevaratele sentimente. Voua vi s-a intamplat asa ceva. Ce credeti despre toata chestia asta? Intrebare 2 in 1 :d

10 răspunsuri:
| Mirela a răspuns:

Buna, sa stii ca unii sunt chiar sensibili, atunci cand chiar tin la fata ce i-a dat peste cap.
Sa fie indiferent si sa o faca din mandrie/orgoliu? doar ca sa-mi arate ca tine la mine?! greu d crezut. aiurea daca ar face asta pr meu. ar ramane cu mandria, orgoliul si indiferenta luiwinking happy

| maria_4650 explică:

Si ca o completare. spre e x sa intre pe hi5 tau sub un alt nume, de care sa nu te prinzi. dar avandu-se reciproc in lista de hi5, asta ce sa insemne?

| nobody_9468 a răspuns:

Ehehe...si eu fac asta, adica imi ascund sentimentele uneori, chiar si fata de prietena meahee hee fiindca stiu ca'mi va zice "si mai ziceai de mine ca sunt prosta ca ma gandesc la el?"laughing.
Sunt si ei oameni, normal ca sufera, doar ca ei nu sunt atat de preocupati de persoana de langa eiwinking.
Si eu sunt foarte orgolioasa, mandra, etc de aceea intai testez terenul daca baiatu' are chef de mine ca iubita, nu doar ca amica si daca e bine trecem la capitolul urmatorhee hee

Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea nu iarta pe nimeni. Normal ca sufera. In unele situatii, mai rau ca fetele. Problema e ca suntem obisnuite sa vine cineva sa ne compatimeasca, sa ne aline durerea. Nu ne putem resemna cu ce s-a intamplat si bocim (asta in situati banale in care pe baietii nu-i doare nici in cot).

| Mirela a răspuns:

Poate vrea doar sa te controleze, sa. ti controleze comm. urile primite/date la alti baieti oh go on. insmn ca n.are incredere in tinewinking

| maria_4650 explică:

Pai chiar nu sunt genul, referitor la raspunsul lui alexu :d si el stie asta, iar eu am ca principiu :ca atunci cand tin la cineva, sa nu ma implic in altceva.

| crysty08 a răspuns:

Mai sincer eu daca iubesc nu imi arat asta tuturol decat ei si eventual prieteniloor ei sau cineva care ma poate ajuta sa fiu cu ea cand iubesc sunt instare sa omor intr-adevar am 15 ani dar din cauza ca a facut-o sa sufere pe fata care o iub(era fostul ei) l-am batut am dat cu el d etoti perti am zis ca il omor.Eu unu sunt sarit cand vine vorba de persoana iubita nu am limite si pe baiatu ala am vrut s ail omor desi am fost pr am zis ca i s-a terminat lumea cand am auzit asta.Asta este povestea meah intelegi tu din ea... sper ca team putut ajuta.(o mica precizara de obicei sunt foatrte orgolios)

| yanny`s a răspuns:

De obicei, fapturle astea ciudate nmite "baieti" sunt atat de orgolioslaughing nu prea isi arata sentimentel de teama sa nu greseasca sau sa nu fie considerati slabilaughing aiureaoh go ontongue

am citit azi ca acel cuplu perfect este foarmat dintr`o fata frumoasa si un baiat urat, fiindca baiatul are tendinta sa ii faca fetei pe plac ca sa nu o piarda, iar fata se simte inteleasa de ellaughing)
asa ca trebuie sa fabricam astfel de specimenelaughing

| Alexxandru08 a răspuns:

In multe cazuri un baiat sufera mai mult decat o fata.si ajunge fetei sa nu o doara nici in cot. dar depinde de fiecare cat de mult se implica.eu de exemplu m-am implicat prea mult, si pe ea nu o interesa

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Depinde de la caz la caz. La general pare că bărbaţii suferă mai puţin pentru că sunt mai puţini, ca număr. Este mult mai multă suferinţă feminină pentru că femei sunt mai multe.
În paricular, însă, depinde foarte mult. Bărbaţii bocesc foarte rar spre deloc însă consumul intern este uriaş. Pe de altă parte, din cauza concepţiei generale, foarte puţine fete simt momentul când chiar ar trebui să fie alături de un bărbat în vreme ce ele pretind ca partenerii lor să fie tot timpul acolo pentru ele ce "deh... ele suferă dom'le" de parcă bărbaţii ar fi perpetuum mobilae.