| princessandrada a întrebat:

Baietiilor cum va place sa va spuna o fata? Mie pr meu imi spune guritsa, iepuras... Iar eu nu sunt asa priceputa la porecle...cu va place voua sa va spuna o fata, ceva pasional, excitant, placut? As vrea exemple daca vreti happy

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Astea nu`s porecle.
Oare cat de excitant e sa auzi ca ti se zice ursulet si motanel si a. m. d? Astea sunt folosite mai mult ca sa exprimi iubirea nu poftele.Atunci zici altceva, nu alinturi, diminutive.
Exemple mi se pare aiurea sa iti dau unele mi se par foaaarte naspa, nu imi plac lucrurile ataaat de siropoase.
Cand esti cu el ii zici asa cum iti vine pe moment, lasa retinerile

8 răspunsuri:
| smilewithme a răspuns:

Eu ii spun lu prietenul meu: puisor, mami, ratzushka, uratulaughing ingeras ce-mi vine mie prin cap
laughing
cateodata chiar ne amuzam unul de altul cate mai putem scoate
bft:*

| Crisu a răspuns:

Am momente cand imi plac genul asta de alintari, dar momente in care ma dezgusta si mi se face rau.
presupun ca vrei altceva in afara de iub, ubi si etc laughing.
pui, bebe, ingeras, ubitu, printu[chiar daca suna putin cam cocalar laughing]. si eu sunt adepta a expresiei "viata mea", deci chiar imi place, si pe langa asta mai sunt si genul ala:sufletselul meu, inimioara mea si chestii de.astea.

| princessandrada explică:

Daca stiti altele in afara de bebe, puisor, mami, ratzuska, pui,, ingeras, ubitu, printu...astea le-am auzit... ceva mai deosebit stie careva?

| Anahiteamo a răspuns:

Ursulet, puisor, ubire

| BeHappyForMe a răspuns:

Bebi, bibiloi, beibi, biitu, bibitu, scumpi, zani meu, iubitzelul, sufletel, buburuza, iubilea mea.

| zuzu a răspuns:

Babe.
piticlove struck
eu ii spun suparatu` meulove struck
inimutsa; x
strumflove struck
piciu` meu
uratu` meu
dragulee; x

| elasexygagica a răspuns:

Putulica, o sa-l dai gata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ii ziceam Motanellaughing