| RAY a întrebat:

Barbatul vrea aventura, femeia vrea relatie

asa e oare?

Răspuns Câştigător
| xCrinax a răspuns:

Depinde de fiecare in parte. Dar de obicei femeile vor stabilitate.

7 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

"Cică", "dacă" și cu "parcă" se adună în ciclul ăsta de stereotipuri. Mi se par vorbe în vânt scoase de fete/femei naive care au fost părăsite de un cine-știe-ce specimen și se dau cu fundul de pământ după aia că vezi dom'le, toți bărbații e porci și toate femeile e sfinte. Pur și simplu depinde de persoană. Nu poți generaliza, spunând că băieții vor sex și fetele vor dragoste. Poate există și băieți care vor dragoste și fete care vor doar sex, gândiți-vă așa, ca idee thinking

| GoguSteriade a răspuns:

Nu.

| Annim a răspuns:

Aproximativ asa e insa nu toti barbatii cauta aventuri de-o noapte, da, e adevarat sintem obsedati de sex de aceea recurgem la asa alegere : aventura fara a ne asuma obligatiuni. Dar totusi sint oameni (barbati) care isi cauta iubirea vietii lor, insa ei sunt foarte rari. Cit despre femei nici nu mai vorbim orice copilita de 13 ani crede ca daca se intilneste cu unul cu 2 ani mai mare e iubire adevarata si asa va ramine. In general femeile nu se intilnesc cu o persoana care nu le trezeste interes cum des o facem noi barbatii pentru interese proprii : sx.

| h3r a răspuns:

Majoritatea nu vor o aventura.
Cei mai puternici fizic, sunt cei mai sensibili moral. Desi nu recunosc, au nevoie de o relatie stabila, de lunga durata. Au nevoie de cineva care sa le fie aproape in fiecare. Sa simta atunci cand vin acasa ca are pentru cine veni, sa fie constienti ca nimeni nu-i va lasa la greu. Femeia are nevoie de protectie si atentie. Ea face totul intr-o relatie, insa cere ceva in schimb : apreciere si iubire.

| Anonima264 a răspuns:

Depinde!
In unele relatii pentru femei este o aventura iar pentru barbati o relatie serioasa, in alte relatii este invers, in alte relatii pentru barbat si femeie este o aventura si la alte relatii pentru ambii este o relatie serioasa!

| AlbertSeby a răspuns:

Nu toti barbatii suntem nebuni doar dupa sex fara obligatii, iar in cazul femeilor este adevarat dar sunt destule care vor doar aventuri de o noapte(sau mai multe cine stie)Dar LovelyC are dreptate cei puternici fizic sunt sensibili moral

| Criminala a răspuns:

DEpinde de femei si de barbatwinking