| DaianaPiersicutza a întrebat:

Bine deci nu inteleg ceva. Cum adica Orrgasm? Stiu ca e cand faci sex. Dar nu inteleg cum vine aia am vazut ca cineva a scris aici ceva despre prietena lui ca are vreo 8-10 sau ceva de genu. Adica inseamna ca o sa devii obsedata de sex?

Răspuns Câştigător
| Adorable a răspuns:

Buna, Daiana!
Un orgasm nu reprezinta disperare sexuala. Un orgasm reprezinta momentul cel mai excitant intr-un act sexual.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Orgasm e atunci cand fata si/sau baiatul ajung la punctul culminant in timpul actului sexual sau cand se masturbeaza, la baiat ii iese sperma (ejaculare) si la fata tot un lichid ii iese ele stiu cum se cheama.

| missbee a răspuns:

Orgasmul este climaxul unui act sexual. Este momentul în care partenerii ajung la plăcerea maximă. Sunt adesea asociate cu reacții involuntare, incluzând spasme musculare în diverse zone ale corpului, stare de euforie generalizată și vocalizare involuntară.

| NoChanceForUs a răspuns:

Intra pe www.dex-online.ro si cauta acolo.Dar tu cati ani ai? 12?

| Sevenup a răspuns:

Hi!
Orgasmul e sunetul ala de placere atunci cand intretii actul sexual happy.

| DaianaPiersicutza explică:

Nu am 12. Am 15 ani mersi de raspunsuri.

| catalinb a răspuns:

Nu orgasm inseamna cand te excita...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orgasmul este placerea pe care o simti in urma actului sexual.