| lexia01 a întrebat:

Buma! Am si eu o problema neprevazuta.am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu ieri pe 6 martie.am fost protejati folosind prezervativul(unul de calitate buna) dar s-a rupt si noi nu am simtit...nu a ejaculat total in mine deoarece o cantitate mare de sperma era deja in partea interioara coapselor, am fost m-am spalat la 1 min dupa cam 15 min. Mi-am calculat perioada de ferilitate si s-a terminat pe 2 martie... Ce ziceti exista vreo posibilitate sa raman insarcinata?( mentionez ca am 22 de ani pentru comentarii rautacioase_

Răspuns Câştigător
| cinenuvedenustie a răspuns:

Hai sa-ti mai zic ceva in cazul in care nu ai posibilitate sa iei pilula de a doua zi, care iti da o stare cum ai fi drogat.

Inainte cu 10 zile de a-ti veni menstruatia si dupa 10 zile nu poti ramane insarcinata indiferent ca ejacularea se produce in tine.(am testat-o pe pielea mea).

Asa ca nu ai de ce sa-ti faci griji!

7 răspunsuri:
| bogdee02 a răspuns:

e posibil.mai bine fa un control

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Șansele sunt mici dar prezente pentru instalarea unei sarcini!
Pilula de urgență care se poate administra în maxim 48 de ore de la contactul neprotejat pentru a oferi protecție.
Nu uita, este suficient o singură picătură de lichid seminal pentru a rămâne însărcinată!
Pa, pa.

| Andreutsa25 a răspuns:

Buna! Am patit si eu acelasi lucru acum ceva timp tot cu un prezervativ de calitate, dar am luat pilula de a doua zi si nu au fost probleme. Daca nu ai facut acelasi lucru ca si mine, nu ai altceva de facut decat sa astepti cel putin 10 zile pana sa faci un test de sarcina.In legatura cu perioada de fertilitate, eu nu stiu ce sa cred, nu prea am incredere in chestiile astea, tocmai de aceea, de ceva vreme, iau pastile contraceptive si imi este foarte bine (le recomand tuturor).
Sper sa fii bine! Bafta!

| Torah a răspuns:

Criminali! pilula satanei, blasfemie! cum puteti vorbi de atrocitatile voastre parca ar fi ceva normal sa faci un avort, fa sex anal oral pe natia ta ce ai face da nu lua pilula aia

| Elena0210 a răspuns:

Nu vreau sa te sperii, dar eu cred ca poti ramane insarcinata. Legiutoarea are dreptate, e destul o picatura de sperma pentru a ramane insarcinata, iar cat despre ce a spus cinenuvedenustie, eu am 2 prietene care au experimentat si ceea ce ai spus "Inainte cu 10 zile de a-ti veni menstruatia si dupa 10 zile nu poti ramane insarcinata indiferent ca ejacularea se produce in tine." si acum au fiecare cate un copil, asa ca nu te sfatuiesc sa te bazezi pe asta. Poti sa-ti faci un test sa fii mai sigura, sau poti lua acea pilula, desi eu nu stiu daca e buna. Bafta!

| lexia01 explică:

Multumesc tutror pentru raspunsuri:* mi-au fost de mare folos!

| FelixAndrei a răspuns:

Un test de sarcina ar fi ideal. apoi, pentru siguranta vezi ca la farmacie sunt unele produse foarte bune.