| madaioana a întrebat:

Bun am nevoie de un raspuns...De ce simt ca relatia mea nu mai "merge"suntem de 3 ani impreuna dar de cateva zile simt ca pentru el conteaza doar prietenii e distrat aerian ma simt de parca nu as exista cu toate ca suna dar ii resping pentru ca am nervi...pnm' as vrea sa se schimbe ceva indiferenta lui ma...doaresad

11 răspunsuri:
| Mya a răspuns:

Si crezi ca daca ai ales sa nu'i mai raspunzi la tel, te ajuta cu ceva? Ar trebui sa discuti cu el si sa-i spui ceea ce te farmanta, ca te simti neglijata. Dar nu te ingrijora prea mult, e posibil ca doar sa treaca printr'o perioada dificila si ar fi bine daca ti-ar impartasi si tie ce i se intampla.

| Linda a răspuns:

Asa se ajunge parerea mea atunci cand fetele se daruiesc fara angajamentul si dedicarea baiatului. Eu cred ca doar daca nu ai mai face dragoste cu el si-ar schimba atitudinea. E foarte posibil si sa te paraseasca. Dar dupa mine si daca - putin probabil- candva continuand asa veti ajunge la casatorie tot nu va fi foarte bine.

Janina
| Janina a răspuns:

Daca dureaza de cateva zile starea lui nu cred ca e asa grav. Vorbeste cu el, si explica-i situatia...comunicarea este cheia unei relatii reusite.
nu trebuie sa te sperii asa repede!

| want2bMajestic a răspuns:

Te inteleg... dar cu nervii nu rezolvi nimic...

| maya_4030 a răspuns:

Mai mult ca sigur el nici macar nu-si da seama ca te supara, daca nu-i spui ce te deranjeaza el va contiua, dar trebuie sa-l intelegi si pe el, simte nevoia sa mai iasa si cu prietenii, nu-l sufoca pentru. ca vei avea nesansa de-al vedea plecand de tot, trebuie sa ai rabdare si intelegere, astea le vrea un barbat de la o femeiewinking

| maya_1276 a răspuns:

Mai stiu cum e .si eu am o relatie tot de 3 ani.numai ca la mine s-a schimbat de mult .nu e vorba de 3 zile, o saptamana .la mine e vorba de 1 an si ceva.incearca sa vorbesti cu el.in relatia mea. s-a implicat si monotonia, si multe alte lucruri. dar in a ta nu pot sa iti zic.pentru ca nu v-a cunosc.incearca sa vorbesti cu el, sa ii spui ce te doare si intreaba-l ce vrea el de la tine? si asa afli mai multe... dar spune-i din start ca vrei sa fie SINCER...ai grija poate tu mai poti schimba ceva.relatia mea atarna de un fir de ata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva defectiuni la rulmenti cred ca s-a blocat vreo unul si normal ca nu mai merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva defectiuni la rulmenti cred ca s-a blocat vreo unul si normal ca nu mai merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva defectiuni la rulmenti cred ca s-a blocat vreo unul si normal ca nu mai merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva defectiuni la rulmenti cred ca s-a blocat vreo unul si normal ca nu mai merge

| alyna_9566 a răspuns:

INCEARCA SA VORBESTI CU EL SI SAI SPUI CE SIMTI DAR FARA NERVI PT CA NU O SA REZOLVI NIMIC CREDEAMA.EU AM O RELATIE DE 5 ANI SI AM MAI PATIT ASA, SI ERAM NELINISTITA VROIAM DOAR PUTINA ATENTIE! PANA AM VB SI SA REZOLVAT TOT! DESCHIDETI INIMA