| AyU a întrebat:

Bun...deci am si eu o problema

Imi place de un coleg. Si din cate mi se pare da si el ceva semne. M-a dus odata la el acasa sa imi dea 2 tiagri, cand mergem cu clasa la plimbare stam unul langa altul si la scoala ne uitam des unul la celalalt si ne zambim. Faza e ca o data in viata mea m-am blocat. Nu stiu ce sa fac mai departe. Cum sa ii dau de inteles ca il plac si vreau mai mult fara sa ii spun franc in fata?

Iar acum complicatia aialnta. Eu umblu cu fosta lui prietena foarte des dar vad ca ei se cicalesc si poate crede ca eu sunt de partea ei.

Fostul meu acum are o problema gigant. Tatal lui a avut accident si tata a fost si el la locul fapte. Suntem prieteni buni de familie si am vorbit ieri seara iar acum nu stiu ce sa fac. Sa il sun sa il consolez? Pentru ca am vorbit aseara cu el dar atunci nu era in aceasta situatie. Si nici nu sunt sigura ca stie despre accident.

Si mda...mai e 1 spt jumate pana la festivitatea mea de terminare de a 8 si l-am invitat si pe fostul meu. Intrebarea e ce va crede baiatul de care imi place ca vine si fostul la festivitate?

Va rog AJUTOR ca nu stiu ce sa mai fac x_x straight face

Răspuns Câştigător
| Elisa a răspuns:

E o poveste complicata, totul vine de la sine: alege unul dintre ei.

funda?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să-ți vezi de treaba ta la ce vârstă ai!
"fostul", "imi place de un coleg", etc. vezi că ai ochi alunecoși și nu ești pregătită de eșecuri sentimentale și alte situații!
Pa, pa.

| MMihai a răspuns:

Ce este aia 2 tiagri, (2 Tigrii! Dar ce făceai cu ei, că unul de asta mănâncă peste 10 kg de carne zilnic. ). Văd că ești o femeie care are tendința să scuipe, pe unde a lins și nu este frumos! Deci nu meriți, nici să mă gândesc măcar, să îți răspund la întrebare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata draga, risti sa ramii cu saminta in tine cu atitea ginduri.Mai bine intereseaza-te cind tipul cu tigarile ramine singur pe acasa si du-te de mai cerei citeva, poate si o cafea.Lasa restul lumii in legea ei ca si daca iti pasa si daca nu tot inainte va merge.