| Claudia_1005 a întrebat:

Bunã! Mi-am început viaţa sexualã de 4 luni şi de cãte ori fac dragoste cu prietenul meu o facem protejat si am avut menstruaţie pe 25 iunie iar în iulie şi august nu am avut ce se întamplã? Vã rog sã mã ajutaţi. Ce ar trebuii sã fac?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Vizita la un cabinet ginecologica in vederea unei consultatii de specialitate, ar fi cea mai inteligenta hotarare de-a ta, deorece s-ar putea sa-ti fie prescris un anumit tratament necesar de a fi urmat intro asemenea situatie.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O sarcină aia se intimplă, un bebe nedorit.

| Claudia_1005 explică:

Am facut test de sarcina dar a iesit negativ. De cand mi-am inceput viata sexuala am facut-o numai cu prezervativ nu cred ca ar fi o sarcina mai degraba ar fi vorba de o dereglare hormonala dar cel mai bine voi merge la ginecolog

| AdeeAdelyna83 a răspuns (pentru Claudia_1005):

Sa stii ca eu cunosc o persoana care a patit exact ca tine si are acum probleme ginecologice destul de grave deci nu e neaparat vorba de o sarcina.Du-te cat de curand poti la ginecolog.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Claudia_1005):

Vizita la un cabinet ginecologica in vederea unei consultatii de specialitate, ar fi cea mai inteligenta hotarare de-a ta, deorece s-ar putea sa-ti fie prescris un anumit tratament necesar de a fi urmat intro asemenea situatie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Lipsa menstruatiei din urma cu 1 luna ar fi trebuit sa te alarmeze inca din acel moment deoarece ar putea sa reprezinte ori o sarcina ori o dereglare serioasa a ciclului tau menstrual. Deoarece a trecut si a 2-a luna fara ca menstruatia sa se porneasca ar fi indicata o vizita de urgenta la un cabinet ginecologic pentru o consultatie mai mult decat necesara.

| Emilian65 a răspuns:

Probabil ca odata, prezervativul s-a rupt si s-a scurs sperma in tine si in felul acesta ai ramas gravida.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Buna! Intarzierea ciclului esteceva destul de grav, anunta o problema aflata in corpul tau.Cel mai bine ar fi a o iei pe mama de mana si sa mergeti la un ginecolog(in cazul in care esti minora), daca ai peste 18, du-te singura sau cu iubitul. Daca este sa fie o sarcina, doctorul iti va spune ce se poate face. Daca este altceva, tot el va fi cel care te va ajuta. Bafta! happyP.S. Stiu ca un consult la ginecolog este destul de neplacut, el trebuie facut, si cat sse poate de repede.

| AdyAl3xa a răspuns:

Fa un test de sarcina!