| anonim_4396 a întrebat:

Buna :3 incep sa simpatizez un coleg,zilele astea se uita la mine,tragea cu privirea ca sa vada daca ma uit la el,vine pe unde sunt eu,mereu se da in spectacol pe langa mine, azi ne-am intersectat privirile si ne-am uitat cam 2 secunde unul la altul.Multe fete sunt in limba dupa el, insa nu place pe nici una.E posibil sa ii placa de mine?confused

6 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Catergoric te place dar e nevoie ca si tu sa il faci sa realizeze ca ai inteles unde bate.Vb cu el i-ai nr de tel sau uncearca sa iesi cu el undeva sa fiti singurei!

| marinaa9 a răspuns (pentru Danysan):

Suntem colegi de clasa, stam in aceiasi banca dar el e mult prea timid, nu cred ca avem despre ce discuta sau poate ma blochez eu atunci. confused

| Danysan a răspuns (pentru marinaa9):

Trebuie sa gandesti altfel. Sunt subiecte de discutat fara numar.Incepe-ti de la pasiunile voastre si continuati cu glumite si multe alte lucrurie specifice varstei.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu suntem ghicitori in stele pe aici. du-te si discuta cu el, leaga o conversatie. Stai retrasa, il admiri cu limba scoasa, dar nu faci nimic

| unknøwn a răspuns:

Foarte mulţi oameni nu sunt fericiţi pentru că nu vor să fie fericiţi.
Foarte mulţi oameni îşi sabotează singuri succesul.
De ce să stai să-ţi pui întrebări, să tragi concluzii după comportamentul lui când ai putea AFLA printr-o banală discuţie?
Nu eşti în stare să vorbeşti cu el?! Nu eşti în stare să-i spui ce simţi? Înseamnă că nici nu-l meriţi. Nu-l vrei destul.

| Cozma_Rareş_1985 a răspuns:

Asculta poate ca da si lui ii place de tine dar trebuie sa iti faci curaj sa treci peste toate prostiile de teama sau frica si sa-l infrunti drept in fata Spune-i