| anonim_4396 a întrebat:

Buna, 8 sep ar fi fost prima zi a ciclului prevazut dar acesta a întârziat și încă întârzie, practic in pe data de 10 in a 3 a zi in care a întârziat am făcut sex cu iubitul meu (atunci m-am și dezvirginat) totul a fost protejat cap coada iar acesta nici nu a ejaculat pentru ca am fost nevoiți sa plecam urgent, azi e a 7 a zi in care întârzie (35 zile distanță de celălat) stau și ma gandesc care ar putea fi cauzele, îl am neregulat ce e drept sa dau așa niste date din ultimele luni sa va dați cu părerea( deci in iun dupa 31 zile, iul 28, aug 24) mi se pare cam imposibil sa fie o sarcina, testul dacă îl fac e total degeaba ca a trecut prea puțin timp. de la ce credeți ca se trage? stau așa aiurea intr-un stres
mai precizez ca sânii îmi sunt puțin sensibili și pare ca ar trebui sa vina, înainte de sex aveam o secretie destul de mare, ma refer la lichidul alb sau transparent însă dupa nu prea, vreau mai multe păreri
mulțumesc

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca ai motive de ingrijorarea odata ce stii bine ca ai ciclu de tip NEREGULAT si te protejezi la toate partidele sexuale.
Nu-ti mai crea stres inutil, ca asta este caracteristica ciclului neregulat, sa vina cand vrea el!
In ce priveste secretia vaginala, este mai abundenta la povulatie si cand esti excitata, deic nici aici vreun motiv de ingrijoarare.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca ciclul e inca neregulat, sa stii ca nu poti calcula cand trebuie sa iti vina.De obicei se regleaza singur dupa o anumita varsta.Tu cati ani ai?

Intarzierile pot fi cauzate de multe altele, nu doar sarcina. Daca ati folosit protectie nu trebuie sa iti faci griji.
https://www.drmax.ro/articole/intarzierea-menstruatiei

| Vasilake a răspuns:

'' am fost nevoiți sa plecam urgent'' De ce? A batut cineva in usa wc-ului?

| alina2aaa a răspuns (pentru Vasilake):

Am sa încerc sa nu zic ceva urat, tin sa te informez ca eu dintr un oraș in altul nu pot sa zbor și persoana cu care am venit atunci pleca scumpule

| Vasilake a răspuns (pentru alina2aaa):

Interesant. Ai venit la ocazie sa te spargi in alt oras.

| alina2aaa a răspuns (pentru Vasilake):

La ocazie cu șofer plătit de mine, du te și îți vezi de viața ta ca vorbești prost

| Vasilake a răspuns (pentru alina2aaa):

Ce grozav! Sa vii la comanda sa te spargi. Ce parere are baiatul ala despre tine?