| Stancuionela a întrebat:

A ejaculat putin in mine dupa a scos-o afara, asta s-a intamplat a 2-a zi după mentruatie (am ciclu neregulat și imi vine si de 2 ori într-o lună). Este a 9-a zi si a inceput sa mi se întărească sânii si sa ma dor la atingere. Este o posibilă sarcina? Imi doresc asta de mult timp!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca iti doresti sa ramai gravida, de ce a ejaculat afara?
Cumva vrei sa ramai gravida, fara ca el sa stie?
Asa ceva nu este bine sa faci, fiindca pe un barbat nu-l poti lega prin siretenie si smecherie. Fii cinstita cu el!

| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza afirmatiei tale : ''(am ciclu neregulat și imi vine si de 2 ori într-o lună)'', rezulta concluzia conform careia toate ciclurile menstruale sunt ANOVULATORII, in cazul in care au lungimea ca numar de zile mai mica de 21 de zile de fiecare data.
Fiindca ovarele NU reusesc sa creasca, dezvolte si sa maturizeze niciodata un OVUL VIABIL este cu totul IMPOSIBIL ca in aceste conditii sa se poata forma vreodata o sarcina, oricat de mult ati incerca. Daca doresti sa ramai insarcinata, este absolut necesar sa te prezinti la o consultatie ginecologica. Cu cat o vei face mai repede va fi cu atat mai usor de tratat boala care iti afecteaza aparatul reproducator. Multa sanatate!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cam devreme pentru semnele de sarcina. Dar este posibil sa fi ramas. O sa faci un test de sarcina daca nu iti vine viitoare menstruatie si ar trebui sa stii asa.

Numai bine si zile cu soare va doresc! ^_^

| Darvid a răspuns:

Dacă îți dorești asta de mult timp ar trebui sa fi fericita, sunt șanse de 89% sa fi însărcinată dar fă-ți un test. Mult succes

| Stancuionela explică (pentru Darvid):

Multumesc frumos!

| Stancuionela explică:

Un răspuns concret? Am rămas sau nu?

| Teo29 a răspuns (pentru Stancuionela):

Exista un mic risc. Fa test de sarcina peste 2 saptamani.
Pe viitor, faceti-o protejat mereu.