| Ramona2406 a întrebat:

Acum 19 zile am inceput sa iau anticonceptionale Logest, in prima zi cum scria pe prospect.Toate bune si frumoase doar ca dupa menstruatie aveam aceea scurgere maronie urata aproape in fiecare zi.Acum 2 zile am facut sex cu prietenul meu si a observat chiloteii mei si m-a intrebat daca trebuie sa-mi vina ciclul... I-am spus ca e de la pastile, pentru ca scria si pe prospect ca pot avea spoting pana se obisnuieste organismul cu ele.La inceput a fost ezitant dar incinsi, am mers pana la capat.Este vreo problema daca am facut-o, stiind ca aveam aceea scurgere si ca peste 2 zile trebuia sa-mi vina ciclul? Mentionez ca am facut-o cu prezervativ...Multumesc!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e nici o problema ca ati facut sex, dar e in neregula sa ai o luna de spoting. Trebuie sa te duci, inainte de noua menstruatie la ginecologul care ti-a prescris Logest pentru consultatie. Probabil ti le va schimba. Desi sunt microdozate, Logest sunt prost tolerate de multe femei si se discuta chiar scoaterea preparatului de pe piata. Ginecologul tau probabil iti va recomanda altceva, fiindca spotingul pe contraceptive este acceptabil cand dureaza 2-3 zile, nu o luna aproape.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ziua buna... da am facut pauza de 7 zile...si in a saptea zi am inceput din noi sunt probleme?