| DeliaDelii a întrebat:

Acum 2 luni am întreținut relații intime neprotejate cu partenerul meu. Am avut un timp când am fost foarte speriată că aş fi putut rămâne însărcinată. Apoi la 10 zile de la contac am făcut un test (ceva cam devreme) a ieșit negativ, apoi la 5 săptămâni am făcut altul tot negativ a ieșit, iar la aproape 2 luni am mai făcut unul care a ieșit de asemenea negativ. dar ceea ce mă sperie e faptul că deși sunt o persoană destul de slăbiță nici nu m-am îngrășat nici nu am slăbit dar mi se pare că am burtă, nu foarte pronunțată dar pe mine mă sperie.
Credeți că e vreo șansă să fiu?
Pot avea încredere în ultimele două teste?

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca toate testele de sarcina au iesit negative, nu poti fi gravida.

| ElPocho a răspuns:

Pai din moment ce ti-au iesit negative testele nu prea sunt sanse..incearca sa-ti mai faci unul peste vreo saptamana doua si vezi si atunci. happy

| DeliaDelii explică (pentru ElPocho):

Am uitat să menționez că și menstruația mi-a venit normal, în cantități normale și de aceeași culoare doar că mi-a venit mai repede cu 2 zile.

| Maldini a răspuns:

Cu siguranta nu. Multe schimbari ar fi avut loc in 2 luni si ai fi avut simptome care sa te faca sa fii sigura ca esti. Esti doar stresata

| DeliaDelii explică (pentru Maldini):

Am uitat să menționez că și menstruația mi-a venit normal, în cantități normale și de aceeași culoare doar că mi-a venit mai repede cu 2 zile. Bănuiesc că nu aş avea cum să fiu. doar că ma stresez eu aiurea.

| ElPocho a răspuns (pentru DeliaDelii):

Nu are rost sa te stresezi cat timp sti sigur ca nu esti.