| Gabitza89 a întrebat:

Acum 3 luni am iesit dintr-o relatie de 4 ani.Nu ma mai intelegeam sub nicio forma cu fostul, ba chiar imi vb foarte urat.De aproape 2 luni de zile sunt prinsa intr-o relatie cu un baiat super ok.Eu am 23 ani el 26.Ne facem planuri ba chiar glumesc spunand ca imi doresc inelu.Simt unele lucruri pentru el, ma simt extraordinar de bine langa el, el spune ca este f nebun dupa mine, ma cauta tot timpu.ma suna tot timpu si ma intelege foarte mult.Imi spune ca intr-o zi o sa-mi dea inelu sa vada ce mai spun eu daca mai glumesc cu el.Cred ca el este pentru mine sufletul meu pereche. Ce credeti ar fi prea devreme sa ii spun ca il iubesc sau doar sunt impresiile mele ca l-as iubi.Ne intelegem super ok suntem amn2 la fel de nebuni si energici.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Daca te simti atat de bine langa el, el te intelege, te cauta, insista sa te vada, sa petreaca timpul cu tine, iar tu cu el, se vede de la posta ca are sentimente fata de tine.Si desigur presupun ca si tu ai sentimente fata de el.
Eu iti recomand sa ii marturisesti cea ce simti.Nu are rost sa mai astepti. Poate daca nu ii vei spune, el va crede ca tu te joci cu el si asa se poate sa te lase balta.
Daca e un baiat bun, pe viitor puteti avea planuri impreuna.
Trebuie sa fi tare pe pozotie inainte sa iti ia altcineva loculwinking

7 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Innebunesc. Cum sa ai 23 de ani si sa gandesti asa?
1. ''De aproape 2 luni de zile sunt prinsa intr-o relatie cu un baiat super ok.'' - ce-i exprimarea asta, esti prinsa? Te-ai agatat de vreun carlig ceva? Esti pe baza magnetica? Astea-s vorbe pentru cineva care vorbeste de suflete pereche?
2. ''Acum 3 luni am iesit dintr-o relatie de 4 ani.'' - Asa, si imediat, brusc, deodata, ti-ai gasit iubirea in altul, nu? Mai pe scurt, ti-ai gasit alt stiulete si-o dai in sentimente. Ca tine, am vazut o mie.
3. ''Simt unele lucruri pentru el'' - daca el face toate pentru tine, normal ca simti: respect, atasament, protectie. Dar nu confunda toate astea cu iubirea. Multi confundati toate astea si ajungeti sa jertfiti dragostea, ca peste ani, sa spuneti: ''nu l-am mai iubit, nu stiu de ce, s-au stins sentimentele.''
4.''Ce credeti ar fi prea devreme sa ii spun ca il iubesc sau doar sunt impresiile mele ca l-as iubi.'' - acum, si la declaratii e pe momentele ale subiectului? Spui IUBESTi cand simti acest lucru, indiferent de moment!
5. '.Ne intelegem super ok suntem amn2 la fel de nebuni si energici.'' - Nebuno care esti tu nebuno, parca ai fi vreo pustoaica de 14 ani care se cred aventuriera, nebunatica.
Raspuns: nu simti nimic pentru el iar el este un prost ca-ti da totul pe tava, nestiind ca, daca ridici femeia la cer, te va insela cu primul inger.
Hai pa!

| SperanteSpulberate a răspuns:

Poi daca tu simti ca il iubesti, spune-i, ce ai de pierdut? Sunt sigura, ca si el tine la tine, din spusele tale, va intelegeti perfect, sper sa mearga asa incontinuare!

Bafta, si sa ai parte de multa iubire!

| Ofiintă a răspuns:

Lasa sa-ti zica el
Nu grabi lucrurile intr-o astfel,esti tanara mai ai timp de casatorie
Daca el te iubeste asa de mult atunci sigur o sa te ceara, daca nu n-o va face niciodata
Sper ca te-am fost de ajutor si Casa De Piatra daca totusi va decidetzi
pa, pa

| airam a răspuns:

Nu cred ca sunt doar impresiile tale[-x poate chiar il iubesti! nu inseamna ca daca ai avut o relatie de 4 ani, nu mai poti sa te indragostesti! nu este devreme sa spui ca il iubesti daca chiar simti astahappysi mai ales daca simti ca respectivul te face fericitahappy... putin oamanei au parte de fericirewinking

| YoungHomie a răspuns:

Nu stiu ce sa zic poate fi bine la icneput si sa se termine urat trebuie sa fi optimist.si cu fostul tau prieten presupun ca la fel ati fost la inceputtongue asa e la inceput e frumos si incetu cu incetu se duce totu de rapa.nai cei face. daca tu esti fericita si el e.si invers am o prietena sta cu barbatisuhappy au o fata de nu stiu cati ani si nu se mai inteleg.el vrea nu mai sex si ea nu mai simte nimic pentru el pentru ca nu mai merge deloc nici comunicarea nici nimic.si ea vrea sa fie cu alcnva happy depinde sper sa va tina. niciodata nu e devreme sa spui ca iubesti cu cnva.eu de exemplu cu actualul i-am spus prima data te iubesc dupa vrei saptamana si mi sau luminat ochii cand mi-a spus ca si el ma iubeste. daca chiar simti atunci poti sa-i spuitongue

succes

| erika86 a răspuns:

Daca tu simti ca e sufletul tau pereche, nu ai nimic de pierdut, mi se pare absolut normal daca simti ca iubesti pe cineva o spui si nu poti decat sa speri ca ti se va raspunde la fel. Da intotdeauna vor exista si oameni care folosesc "te iubesc" ca 2 cuvinte ce nu inseamna nimic, da, iubirea trece(nu intotdeauna) sau se transforma in altceva, dar cand exista...day dreamingAcum ce a zis Flav e putin cam dur, dar are dreptate dintr-un punct de vedere: nu iubesti pe cineva pentru ca te cauta, ca se poarta frumos sau ca iti promite inelul, il iubesti daca esti fericita si daca crezi ca ai simti acelasi lucru si fara sa iti ofere nimic...

| Gabitza89 explică:

Am uitat sa spun ca fostul meu iubit nu a fost la inceput cum este actualul.