| anonim_4396 a întrebat:

Acum 3 luni m-am despartit de cel pe care il iubeam mult, deci inca mai tin la el si el nu mai vrea sa fie din nou cu mine, nu pot sa zic ca, chiar m-am indragostit, dar il simpatizez pe un prieten mai vechi. Acum intr-o seara m-a prin de mana ( cica ne era frig ) si tot ma tinea de maini si asa, dar nu a avut loc un sarut sau ceva de genu. Parca am simtit ca nu-si doreste asta, deci mi-a dat de inteles ca parca, ma place. Adica se roseste cand ma vede, de multe ori, stam impreuna si povestim, ne strangem in brate, vorbit si virtual, imi trimite multi pupici... Deci? Ce sa fac? Oare o sa creada lumea ca sunt "curva" cum zic majoritatea din cauza asta? Cum sa procedez? Va rog, ajutati-ma!
Seriozitate, dau funda!

2 răspunsuri:
| TuRneR01 a răspuns:

Mai bine nu bagi in seama ce zice lumea despre tine si iti asculti sufletul. Parerea mea sa faci ce-ti zice inimioara.

| ghytzush a răspuns:

Nu trebuie sa stie lumea, ca ai o relatie cu el, crede-ma.Ca faci bine lumea te vorbeste, ca faci rau lumea te vorbeste.Ar fi bine sa fiti mai retrasi pentru inceput, ar fi si mai bine daca ai lasa statusul "este intr-o relatie".