| Tara1234 a întrebat:

Bună! Acum 3 zile am avut contact sexual protejat cu iubitul meu(menționez că era al doilea contact sexual în ziua aceea consecutiv și eu eram în perioada fertilă),iar la al doilea contact prezervativul a alunecat puțin,undeva cam mai puțin de jumate, iar el nu a terminat în mine sau în prezervativ.La sfârșit am verificat dacă acesta era spart umplându-l cu apă și era complet ok.L am întrebat dacă știe dacă a eliminat lichid pre ejaculator și a spus că nu crede,dar pe acela nu l simte.E posibil să fi curs pe lângă sau ceva? Am mai folosit prezervative de genul cu el de mai multe ori și nu am avut problema asta să fi zis ca era prea larg,sau ceva,doar ca de data asta s-a întâmplat să alunece puțin, fără să se termine în mine.E posibil să rămân însărcinată?

3 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Cred că ai noroc de data asta și nu ai rămas gravida, dacă prezervativul a alunecat doar puțin, pentru data viitoare să cumpărați prezervative o mărime mai mică, să nu mai alunece de pe penis, trebuie să fie strâns bine

| ianis0009 a răspuns:

Bună, dacă doar a alunecat putin, șansele sunt destul de mari să nu fi rămas însărcinată, totuși nu te ai uitat în prezervativ să vezi dacă partenerul tău a ejaculat? În orice regulă probabilitatea este una foarte mică! Mult noroc în continuare