| frumusetemika2009 a întrebat:

Buna acum am 17 ani si 9 luni as vrea sa ma mut cu prietenu meu se poate sau trebuie sa ma lase parinti eu nu vreau sa avem probleme cu politia parinti mei nu sunt de acord cu relatia mea ei incearca sa ne desparta si vor sa ii faca probleme cu politia dar nu inteleg un lucru parinti ce vina avem noi doi daca ne iubim prea mult am luptat amandoi pentru aceeasta relatie dar acum sau agravat lucrurile ce putem face ast ras

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

. nu poti pana ce nu inplinesty 18 anii.
parintzi au control asupra ta. au dreptu de a te reetrage de la unele alegeri facute de tine.

imi pare raw pentru voiisad.
continuatzi sa luptatzi. dar pentru. moment nu va mutatzi impreuna. o sa'i faci probleme.

mai asteapta 3 lunii. nu o sa muritzii:*.
asa totul va fi bine. :*
Avetzi grija de voii:*

8 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Buna
nu poti pentru ca parintii au influenta asupra ta. mai asteapta 3 luni pana faci 18 ani ca sa nu aveti probleme.

| ATHOS a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi daca ai incerca sa te pregatesti cu adevarat pentru viitor. Sa incepi sa-l construiesti. Sa termini un liceu, sa urmezi o facultate, sa ai o slujba, sa fii pe picioarele tale, sa afli ce doresti cu adevarat de la viata!
In acest moment la tine vorbeste doar dragostea, daca ea exista cu adevarat. Ar trebui sa folosesti si mintea! Iti voi ridica in fata doar o singura ipoteza : daca peste 6 luni iti da papucii?
Daca el te iubeste cu adevarat va avea rabdare sa te astepte.
Ei iti doresc ca Cel de Sus sa-ti dea intelepciunea de a alege ceea ce este cu adevarat bine pentru tine!
Bafta!

| andreea_9470 a răspuns:

Ar trebui sa mai astepti pana implinesti 18 ani. dupa aceea poti sa te muti cand vrei cu el.nu mai are ce sa faca politia

| acdcfan a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi, la varsta pe care o ai sa mai astepti 3 luni, pana faci 18. Atunci vei fi independenta si politia nu va mai avea ce sa faca. Cat despre problema parintilor cu baiatul respectiv ai putea foarte usor sa le explici cat de mult il iubesti si sa ii faci sa inteleaga ca este un baiat bun si ca nu au de ce sa il respinga.

| alexuzha a răspuns:

Mai asteapta pana inplinesti 18 ani si mutate pentru ca nu mai esti minora...eu asa te sfatuiesc

| чnÐяч a răspuns:

Lasa baietii, termina scoala si apoi fa ce vreiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea lupta pentru relatia voastra si dupa 3 luni mutati-va imp.
va doresc sa fiti fericiti

| gabyXD a răspuns:

Eu va urez multa iubire in continuare si sa luptati pentru relatia voastra ca timpul va trece repede si veti putea locui si impreuna big grin