| anameoow a întrebat:

Acum puțin timp m-am cunoscut cu un băiat și am ieșit odată. De atunci a început să îmi placă de el.Problema e că nu știu dacă și el mă place.Chestia e că el e cu 3 ani mai mare ca mine și probabil mă consideră o copilă, deși mi-a zis că par mai mare. Problema e că uneori e închis și nu răspunde decât cu,, da, nu, nu stiu, poate, aha``dar alte ori glumește cu mine.Râdem spunându-ne unul altuia pisi sau iubi laughing[mai exact, ne prefacem că suntem cocalari]și deja de 2 ori s-a ajuns la subiectul că vrea să mă sărute. Oare vorbește serios sau doar face mișto de mine?thinking

1 răspuns:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Nu conteaza varsta! Dimpotriva! Intotdeauna sa te uiti la baieti mai mari ca tine cu un an, 2. pentru ca au mintea mai coapta,sunt mai maturi.cel putin unii! Asa sunt baietii, au toanele lor! Trebuie doar sa le faci jocul! Daca el iti raspunde cu da, nu aha. fa-i si tu la fel! Glumeste cu tine, glumeste si tu cu el! Si nu face tu primul pas la sarut! lasa-l pe el.tu esti fata.el este baiat! Fi deschisa cu el, incearca sa il tii langa tine intr-un fel sau altul! Este posibil sa faca si misto dar fa-i jocul cum ti-am zis. pentru un sarut nu moare nici unu nici altul. Bafta *:*:*