| Adela50 a întrebat:

Acum seara am aflat ca un baiat ma place si azi i-a zis celei mai bune prietene ca trebuie sa-i zica ceva in legatura cu mine. O sa-i zica daca vreau sa ma bag cu el.
Eu n-as vrea, dar vreau sa-i spun fara sa-l ranesc si sa mai ramanem amici. Poate mai tarziu.Help me plzz.
Ps: Inainte era cel mai mare dusman al meu.

7 răspunsuri:
| minu a răspuns:

Simplu, prietenas uite ce e eu tin la tine dar nu cum crezi tu... Te rog frumos putem ramane doar prieteni? DONE! Gimme a ribbon :-s

| claudia_5508 a răspuns:

De ce nu ii spui tu in fata in fata ca inca nu vrei sa aveti o relatie decat una de amicitie. si poate cu timpu cine stie vei descoperi ca iti place si tie tipul. pupici

| Anonoim a răspuns:

Esti in clasa a 7 sau pe acolo pe undeva fa ceti zice inima lasate dusa de valwinking

| irina20 a răspuns:

Ii poti spune ca nu chiar genul tau si preferi sa fiti amici, sau ii poti spune ca ai o relatie sau ca iti place un alt baiat.Succes!

| Irina07 a răspuns:

Spune-i ca puteti ramine prieteni happy

| Laimy a răspuns:

E simplu, cind o s-a iti propuna s-a te intilnesti cu el, spune-i asa " Acum trec peste o perioada grea, si imi trebuie un timp daca vrea-i s-a fim impreuna" sau de genul " Daca vrea-i relatii serioase cu mine atunci putem fi dintii amici s-a ne cunoastem foarte bine, asta timp de 2 luni sau 1 luna, apoi mai vedem, ne potrivim sau nu"
Atit e de ajuns. Succes tongue

| maria ;x a răspuns:

Daca nu vrei sa-l ranesti e simplu:"skz nu esti genul meu, cauta-ti o fata care sa tina la tine vreau doar sa ramanem amici/prieteni doar atat "si bla bla...love struck sper ca am fost de ajutorkiss