| Larysa690 a întrebat:

Acum trei zile am avut o intalnire cu fostul iubit. Dupa multe certuri si probleme pe care le-am avut am decis sa ne despartim.Am stat cateva zile si nu am putut rezista si l-am cautat.I-am propus sa ne intalnim si sa discutam si el a vrut.Cand ne-am intalnit s-a comportat frumos cu mine, a vorbit dragut si i-am zis ca vreau sa il iert pentru tot, chiar daca nu prea merita sa o fac eu inca il iubesc.El mi-a zis ca nu mai e suparat pe mine si m-a luat in brate.
Cand am venit acasa, i-am scris mesaj dar nu imi raspunde si imi vede mesajele.Am impresia ca pe internet ma ignora.Ma doare foarte mult indiferenta lui.De trei zile nu mi-a scris nimic inapoi.Ce as putea sa ii spun cand vad ca e asa, ma doare foarte mult?crying

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa-i propui o noua intalnire, pentru a avea cu el o noua runda de convorbire. Dar este important sa ai suficient curaj incat sa-i spui in fata absolut tot ce te deranjeaza in relatia voastra. Se pare ca in afara de a-l soma, sau sa-i dai un ''ultimatum'', altceva nu prea poti sa-i faci fiindca cel mai probabil el si-a dat seama ca tu il vei ierta si iubi in continuare oricate ''mizerii'' ti-ar face.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Trebuie să ai răbdare un timp, poate o să-ți răspundă. După un timp, poți să-i propui să vă întâlniți din nou.

| Ioanafreeyourmind1995 a răspuns:

Parerea mea este ca daca face asa pe internet, nu vrea cu adevarat sa va impacati. Vrea sa fie in continuare cu tine pentru a avea un anumit confort. Dar din cate imi pot da seama, nu te respecta suficient. Nu il mai contacta tu pe el. Asteapta sa vezi cand are de gand sa iti scrie, daca are de gand. Nu mai fi tot timpul disponibila pentru el, trebuie sa ii spui ca esti ocupata. Dupa daca ii pasa suficient o sa vina el spre tine, stai fara grija, iar daca nu: Pa! Oricat de greu ar fi. Ca doar l-ai iertat o data sau de mai multe ori, nu? Cati ani ai?

| Andreeush a răspuns:

Dacă el nu îți scrie înapoi atunci e clar că nu ești atât de importantă pentru el.
Oricât de mult ai iubi pe cineva nu îl poți obliga să te iubească.
Vorbește cu el și întreabă-l ce simte exact.

| Adry05 a răspuns:

Eu cred că-l doare undeva de tine, sincer.