| Lululul a întrebat:

Buna!

Acum un an am vazut un baiat pe facebook si pur si simplu m-am indragostit!

L-am intrebat pe chat de unde este si cati ani are si am avut o surpriza placuta. Statea intr-un sat din apropiere. I-am cerut idi-ul.

Bun. A 3 a zi ma trezesc cu el in satul meu. Nu am putut sta de vorba pentru ca a trecut pe langa mine fix cand ma urcam in masina sa plec.

Cand m-am intors acasa mi-a lasat pe mess un mesaj cu : "Da-mi un buzz cand intrii "

Ii dau buzz si imi cere numarul si i l-am dat!

Dupa 2 saptamani ma suna. am vorbit noi ce-am vorbit apoi nu mi-a mai dat nici un "buna' sau un "cf" timp de 3 luni ce-i mai dateam eu si era o conversatie seaca: "Buna cf?" 'bine"' u' 'bine'

Daca am vazut asta am spus ca nu ma place si ca si-a batut joc de mine!

Dar inainte sa luam vacanta am fost racita si nu stiu ce i-a venit prietenelei mele sa-mi puna pe perete " maine vii la scoala"

Eu am raspuns ca nu pentru ca sunt racita.

A 2 a zi ma trezesc cu el pe mess :" Stii si eu sunt racit si nici eu nu merg la scoala!"

De atunci nu am mai vorbit decat conversatii din astea seci!

Parere : Ma place sau nu?

Mentionez el e a 9a si eu a 8a. La anul o sa fim in acelasi liceu.

3 răspunsuri:
| Marry410 a răspuns:

Gaseste subiect de discutie, asa nu o sa te mai intalnest cu conversatiile "seci". Daca te place ..crede-ma ca NU STIU, daca te placea..iti mai zicea sie l un "Buna... ce faci?", sau daca te place...totusi cred ca te palce UN PIC! Sper ca te-am ajutat..Bafta!:*

| DraGutZUul a răspuns:

Faza cu conversatiile seci...Nu poti sa gasesti ceva de care sa discutatiraised eyebrows?! intreba-l ce a mai facut, cum se simte, intreaba-l ce crede despre tine si apoi spune-i si tu ce crezi despre el.Eu cand vorbesc cu cineva pe mess nu ma plictisesc, stiu in totdeauna ce sa conversezwinking

| Paula155 a răspuns:

Pai laughing ce pot spune e ciudat happy Poate este rusinoshee hee......Alta optiune eu nu vad.Doar una spupida cum ar fi : ca nu esti la liceu si in mintea lui esti mica. Poate cand ai sa fii la liceu cu el o sa fie alta treaba si o sa afli mai multe despre el din mom ce stii putine chetii, nu poti spune ce motiv ar avea. Ca de placut se pare ca te place dar trebuie sa aiba un motiv anume ca sa recurga la tacerile de lungi durate happy